Osm nejlepších družstev následně nasměruje své úsilí k nadcházejícím vyřazovacím bojům. Účinkování táborských zástupců v závěrečných zápasech základní části bude dochuceno nadmíru pikantním kořením v podoběměstského derby.

Ještě v sobotu seporve o body pouze A–mužstvo BK, a to na palubovce píseckých Sršňů. Domácí rezerva ztrácí na druhou příčku táborského soupeře jediný bod, má však odehráno o jedno utkání více, a tak nemůže ani v případě vítězství pomýšlet na tabulkový posun. Podzimní vzájemný souboj obou soupeřů skončil u Jordánu těsným vítězstvím Tábora v poměru 67:62.

V neděli v 10 hodin vypukne v hale na „Kvapilce“ druhá sezonní bitva mezi domácí Viktorií a „áčkem“ táborského BK. Prosincový úvodní duel obou městských rivalů nabídl ohromné drama, ve kterém se nakonec přiklonila paní Štěstěn na stranu BK. Viktoriáni přitom v hale ZŠ Helsinská od začátku vedli a ještě do poslední čtvrtiny si přenesli náskok jedenácti bodů. Pak je ale strhla mohutná domácí lavina, na jejímž konci stálo vítězství domácích basketbalistů v poměru 59:57.
Bude mít nedělní odvetný souboj podobně napínavou zápletku?