Tábor – To byla jízda, pánové…! Táborští basketbaloví junioři prolétli domácí kvalifikací o ligovou soutěž jako blesk a po dvou jednoznačných výhrách si zajistili příslušnost k republikové soutěži i pro příští ročník.

První střetnutí proti mužstvu Kralup nad Vltavou přitom zahájili domácí mladíci ospale a po první čtvrtině nabrali sedmibodové manko. Už ve druhém dějství se ale táborský celek zbavil nervozity a pevně se chopil zápasových otěží. Po třetí čtvrtině vedl o dvacet bodů, v té poslední pak kralupský protivník zcela odpadl a umožnil hráčům BK nevídanou střeleckou exhibici (46 bodů a šest úspěšných trojek).

Ani ve svém druhém utkání s Basketball School Sparta neponechali Táborští vůbec nic náhodě a znovu excelovali. V úvodu střetnutí se sice hosté ujali vedení 7:0, od té chvíle se ale museli smířit s rolí učedníků. Domácí je rozebrali do posledního šroubku a korunovali svou radost drtivým vítězstvím.
„Trénovat tým, který se sešel v takto mimořádném složení, pro mne byla radost a dokonale jsem si to užíval,“ zářil po turnaji trenér táborské party Zdeněk Kořínek.

Výsledky turnaje: BK Tábor – BK Kralupy nad Vltavou 103:46 (skóre po čtvrtinách 14:21, 37:27, 57:37), BK Kralupy n/Vlt. – Basketball School Sparta 78:71 (24:13, 43:31, 60:54), BK Tábor – Basketball School Sparta 126:63 (24:12, 54:26, 89:36).
Sestava BK Tábor: Vach, Vartecký, Voldán, Veselý, Havlůj, Budín, Katrušin, Ježek, Vopravil, Přibyl, Vondrák.