Vynikající výkony nejlepšího střelce první ligy Kijuana Jakeema Arringtona nezůstaly bez povšimnutí a americký snajpr se od Vajgaru stěhuje na Hanou do BK Olomoucko, týmu ambiciózního účastníka Kooperativa NBL, který momentálně figuruje na čtvrté příčce tabulky nejvyšší soutěže.

Lurdes Gloria Manuel.
Táborský atletický zázrak Lu

Pětadvacetiletý křídelník odehrál v dresu GBA Lions 19 utkání, v nichž zaznamenal 507 bodů, což činí úctyhodný průměr 26,68 bodu na zápas. Zároveň je druhým nejužitečnějším hráčem I. ligy. Arrington už má v KNBL na svém kontě první zápas, v němž zaznamenal 12 bodů, ale Olomoucko prohrálo v Pardubicích 90:96.

Jindřichohradecký KJ Arrington potvrdil na liberecké palubovce pozici nejlepšího střelce I. ligy 31 body.
Jindřichohradečtí basketbalisté přistřihli křídla Kondorům

„Cílem GBA Lions je kromě zlepšování herních a individuálních dovedností hráčů i jejich postupný posun do lepších lig, ať už v rámci České republiky nebo do dalších zemí. Proto jsme se rozhodli našemu nejlepšímu střelci umožnit angažmá v nejlepší tuzemské soutěži. Navíc v top týmu, který má medailové ambice. Stále však také zůstává otevřená možnost, že nám KJ Arrington pomůže v případné baráži o nejvyšší soutěž,“ konstatoval generální manažer GBA Lions Radek Novák.

Jak dále zdůraznil, vedení klubu před rozhodující fází sezony intenzivně pracuje na doplnění kádru. První vlaštovkou je návrat rozehrávače Terrela Lipkinse, který na jihu Čech úspěšně působil v předchozích sezonách a momentálně se rozehrává v druholigovém béčku GBA Lions.

Jindřichohradecké starší dorostenky porazily v I. lize Veselí nad Moravou rozdílem 23 gólů.
Hradecké starší dorostenky deklasovaly Veselí nad Moravou

Jindřichohradecké basketbalisty před play off I. ligy čekají ještě čtyři duely v nadstavbové fázi. V pátek 6. března přivítají Prostějov (19 hodin) a pak během čtyř dnů absolvují třízápasový trip na Moravě v pořadí Prostějov, Zlín a Olomouc.