Poslední výsledky basketbalistek Karlína přitom budily respekt. DSK Basketball vyhrál poslední dva zápasy základní části. Doma se silným Trutnovem a na Folimance s VŠ Praha.
Do zápasu mohly jít s posíleným sebevědomím i domácí hráčky, které též v posledních utkáních uspěly a předvedly navíc velmi dobré výkony.
Úvodní čtvrtina také byla velice vyrovnaná. Jihočešky byly sice od počátku utkání o krůček napřed, ale hráčky Karlína stačily držet krok a po první části hry byl stav nerozhodný 16:16.
Také úvodní pětiminutovka druhé periody zůstala vyrovnaná. V její polovině byl stav 25:23. Potom se povedl zásah za tři body Mračnové a strakonické basketbalistky odskočily na rozdíl pěti bodů. Hostující hráčky sice dokázaly tento rozdíl smazat, ale poslední slovo v prvním půli měly domácí hráčky, které si díky dvoubodovým trefám Mračnové a Thomasové dokázaly vydobýt svůj pětibodový náskok zpátky. Po poločase to tedy bylo 36:31 pro strakonické basketbalistky.
Druhý poločas již patřil jednoznačně domácím. Zejména pak třetí čtvrtina, kterou Jihočešky   vyhrály jasně 25:16.
V závěrečné části hry již Strakonice svůj dostatečný náskok bezpečně kontrolovaly a ke konci utkání se na palubovku dostaly i jindy méně vytěžované hráčky jako Paroubková, Kůsová nebo Fialová.