Mimořádně radostné chvíle prožívali hráči Viktorie, kteří jakoby oživili historii podzimních vzájemných střetnutí. V domácím duelu s favorizovaným kaplickým Spartakem zopakovali nevídaný bodový obrat. V úvodních dvou čtvrtinách Táborští příliš často chybovali, nebyli dostatečně důrazní a hosté z pomezí Novohradských hor kuli žhavou pomstu za podzimní porážku. Po první polovině střetnutí vedli o třináct bodů a diktovali tempo hry, nakonec jim ale také tentokrát zbyly jen oči pro pláč. Ještě ve 37. minutě sice hájil Spartak devítibodový náskok, pak se ale ocitl v hurikánu viktoriánské ofenzívy a utkání se dočkalo dramatické koncovky. Jen několik vteřin před koncem a za nerozhodného stavu 83:83 zahrával táborský tým stejně jako v Kaplici dva trestné hody. První šestku sice Tomášek neproměnil, při druhé se ale nemýlil a srazil hosty do kolen.

O den později zavítal do haly na „Kvapilce“ mladý tým jindřichohradeckých Lions C, který na domácí palubovce přehrál Viktorii hladce o třicet bodů. Hosté od Vajgaru ovládli také v Táboře úvodní čtvrtinu a ještě v úvodu druhého dějství vedli 18:13. Zbytek této části hry ale vyhráli Viktoriáni 18:3 a od té chvíle už odmítli být pro jindřichohradecké hráče vlídnými hostitely.

VÝSLEDKY VIKTORIE: – Spartak Kaplice 84:83 (stav po čtvrtinách 12:21, 29:42, 51:62, nejvíce bodů za Tábor Janovský 17, Bárta 15, Benda, Tomášek po 15), – BK Lions Jindřichův Hradec C 80:45 (13:16, 31:21, 48:35, Stach 17, Kalista 15, Bárta 14).

Basketbalisté táborského BK zatoužili v domácím dvojutkání po stoprocentním úspěchu, kterým by stvrdili své druhé místo v tabulce. Už sobotní střetnutí s jindřichohradeckým „céčkem“ ale naznačilo, že si tentokrát s formou nepotykali. Na konečné vítězství o devět bodů se Táborští na „Sojčáku“ hodně nadřeli a dlouho zůstávali v nejistotě příznivého výsledku.

To ještě netušili, že o den později v očekávaném duelu proti Kaplici totálně pohoří a vinou bezkrevného výkonu budou na jeho konci jen přihlížet hostujícím oslavám. Před blížícími se vyřazovacími boji jim právě tento zápas adresoval pořádně ostré varování…!

VÝSLEDKY BK TÁBOR: – BK Lions Jindřichův Hradec C 61:52 (stav po čtvrtinách 18:8, 31:27, 50:44, Vach 18, Pavel Heršálek 14, Dundálek 10), – Spartak Kaplice 58:72 (16:16, 23:42, 41:53, Dundálek 21, Průša 10, Hušek, Pavel Heršálek, Ježek a Vach po 4).

V tabulce se hráči BK Tábor ze třetí příčky dívají na záda Humpolci i Pelhřimovu, celek Viktorie poskočil dvě kola před koncem dlouhodobé části na pátou pozici.