V uplynulé sezoně se zapsal Tábor do kroniky českého ženského basketbalu hodně výrazným písmem. Do nadcházejícího ročníku se oba táborské celky chystají vykročit se smělým cílem – své působení mezi českou elitou ještě povýšit.

PLÁN PŘÍPRAVY

Příprava na novou sezonu začala v Táboře i v Praze jen pár týdnů po skončení té minulé – od dubna do 20. června absolvovaly hráčky Slovanky i BK tréninky zaměřené na vytrvalost, sílu a výbušnost. V nejbližších týdnech si budou hráčky plnit individuální plány, aby se 27. července vypravily na desetidenní horské soustředění. Následovat by mělo dalších čtrnáct dnů samostatné přípravy a dolaďovací herní soustředění v Táboře. Zápasový program se teprve tvoří, nemá v něm ale chybět připravovaný domácí turnaj s mezinárodní účastí.

ZAJÍMAVÉ POSILY

O změnách v družstvu Slovanky jsme již informovali, s účastí v nejvyšší soutěži jsou ovšem spjaty i novinky v kabině nováčka druhé nejvyšší soutěže. Na přestup do BK s následným hostováním v týmu Slovanky se podařilo táborským činovníkům získat talentovanou Sparťanku Terezu Vorlovou. Sto osmdesát centimetrů vysoká podkošová hráčka, využitelná i na křídle, patří do kádru juniorského reprezentačního týmu. Druhá táborská posila Zuzana Ondřejová z Hradce Králové (190 cm) dokonce v těchto dnech absolvuje soustředění s národním týmem žen. Také Ondřejová bude vítanou posilou zejména pro hru pod koši.

CÍLE A PLÁNY

Ligové cíle táborských žen jsou jasné. Slovanka by ráda překonala své sympatické účinkování v předchozím ročníku, celek BK hodlá hned ve své úvodní prvoligové sezoně (I. liga je oficiální název druhé nejvyšší soutěže) zaútočit na nejvyšší příčky. Spoléhat přitom bude na drtivou většinu hráček, které se postaraly o letošní postup, pomáhat samozřejmě budou basketbalistky z kádru Slovanky.
Jisté je, že se mají táborští fandové už v podzimní části sezony na co těšit. Snahou táborských činovníků je poskládat domácí zápasy obou soutěží do jednoho dne, a to nejen kvůli možné výpomoci hráček. Diváci získají jedinečnou možnost podpořit oba táborské kluby a porovnat kvalitu dvou nejvyšších ženských soutěží. Hrát by se nadále mělo v hale ZŠ Helsinská na „Sojčáku“.