Už 13. ročník SuperCupu, mezinárodního turnaje pro desetileté a mladší hráče a hráčky hostí Hluboká nad Vltavou. Turnaj pořádá baseballový a softballový klub Sokol Hluboká společně s Institute pro rozvoj baseballu a Českou baseballovou asociací a hraje se na Hluboké již potřetí. V roce 2022 dorazila na Hlubokou slavná zpěvačka Shakira. 

„Turnaje se účastní více než 400 hráčů a hráček z 24 týmů. Patnáct jich je z Česka, devět pak zahraniční, konkrétně z Rakouska, Německa, Polska, Litvy, Slovenska, Maďarska a španělského Katalánska. Jsme moc rádi, že můžeme všechny opět přivítat v našem Sportovně relaxačním areálu,“ říká předseda Sokola Hluboká a prezident turnaje David Šťastný.

Baseballový Super Cup nabízí spoustu emocí, v minulosti ho navštívila slavná zpěvačka Shakira | Video: Deník/ Kamil Jáša

Týmy jsou rozlosovány do čtyř skupin, v nichž se utká každý s každým. Vítěze z roku 2022, Hrochy Brno, čekají ve skupině A němečtí Rising Stars, Eagles Praha, Arrows Ostrava, Hippos Brno a výběr Maďarska. Velmi populární výběr Katalánska, který vždy doprovází velká skupina fanoušků, hraje ve skupině B společně s Kotlářkou Praha, brněnskými Draky a Technikou, Orli Choceň a rakouskými Vienna Hurricanes. Domácí Sokol Hluboká se ve skupině C utká s Nuclears Třebíč, Tempem Praha, Vienna Wanderers, výběrem Slovenska a jedním z nováčků Praotci Roudnice. Obhájce titulu němečtí Future Stars jsou ve skupině D společně s Bleskem Jablonec, Miners Kladno, výběrem Polska, výběrem Litvy a Olympií Blansko.

“Jsme moc rádi, že se nám podařilo pro letošní rok prodloužit hřiště C a D a na obou se tak mohou hrát zápasy. Soutěže Masters se tedy přesunou na hřiště A,” přibližuje změny David Šťastný, a pokračuje: „Na každém hřišti je díky podpory Jihočeského kraje rovněž elektronická výsledková tabule a nechybí ani kamery, které ukáží tento skvělý turnaj všem divákům a fanouškům, kteří nemohou přijet podpořit svůj týmu přímo na Hlubokou a spojit baseball s turistikou po jižních Čechách.” Streamy je možné za mírný poplatek sledovat na platformě https://www.baseballczech.tv/

Po loňském úspěchu se mohou hráči, trenéři, rodiče i fanoušci opět těšit na sobotní večerní All Star Game, ve které proti sobě nastoupí výběr složený z českých týmů a výběr složený ze zahraničních týmů. „Přijďte se podívat, zápas hraný pod světly bude velmi atraktivní,“ láká všechny fanoušky Pavel Chadim, trenér mužského národního týmu, který bude pro tento duel trenérem českého výběru.

Součástí slavnostního zahájení, které proběhne v pátek 31.5. od 14:00 hod., bude také zpěv české hymny v podání trojnásobná držitelka české Thalie, Jihočeška Jana Šrejma Kačírková.

Turnajový výsledkový pavouk a další informace jsou k dispozici na webu české baseballové organizace https://supercup.baseball.cz/cz/supercup/