Jak jste byla spokojena se svým výkonem tady na Velké ceně Tábora?
Je to dobré, byť se mi povedl vlastně jen jeden hod.

Závod tedy splnil vaše očekávání?
Věděla jsem, že to bude hodně těžké a musím přiznat, že po soustředění v Nymburku se mi do Tábora ani moc nechtělo. Trenér mě však přesvědčil, že závod pro mě bude dobrým tréninkem. A kromě toho jsem účast slíbila.

Nelitujete tedy, že jste do Tábora přicestovala?
Kdepak. Ale kdyby to bylo někde jinde, asi bych nejela. V Táboře se mi ale při mistrovství republiky vždycky dařilo. Na tomto mítinku jsem poprvé a musím říct, že se mi tady líbí. Jsem taky ráda, že jsem se nakonec i přes únavu vybičovala k docela solidnímu výkonu.

První pokusy byly ale takové trochu neslané, nemastné. Pořádně jste se opřela až do toho předposledního, který byl nakonec nejdelší?
Ty první hody byly z mé strany takové opatrnější. Bála jsem se totiž zranění, když jsem viděla, co se přihodilo Denise Rosolové. Když je člověk unavený, snadno si může ublížit. Až k pátému pokusu jsem se pořádně rozběhla.

Co počasí? Mnoho atletů si stěžovalo na nepříjemný vítr.
Mně nevadil, spíš jsem si připadala kvůli únavě taková ospalá. Bolelo mě celé tělo, nebyl to ideální den na závodění. Navzdory tomu jsem hodila docela slušný výkon.

Vnímala jste podporu táborských fanoušků?
Mám radost, že jsem se s nimi potkala. Vyfotila jsem se s nimi a rozdala autogramy, takže to bylo příjemné.

Jak nyní bude vypadat vaše příprava před odletem na mistrovství světa?
Tréninky budou kratší. Budu chodit také na masáže a víc rehabilitovat, abych si trochu odpočinula, i když s malým Janečkem to nebude tak jednoduché. Bude to ale muset chvíli vydržet.

Jak se do Londýna těšíte?
Do Londýna se těším, pokaždé mi to tam šlo. Před pěti lety jsem tam vybojovala zlatou olympijskou medaili a nedávno jsem tam hodila při Diamantové lize svůj nejdelší letošní pokus.

V Maroku se vám ale nepodařilo navázat na předchozí výkony v Lausanne a v Londýně. Čím to bylo?
Byl to třetí závod Diamantové ligy během pár dnů, takže se podepsala únava a taky čtyřicetistupňové horko. Od té doby to není ono, do odletu však zbývá ještě deset dnů, tak snad se dám dohromady.