Juniorská mistryně Evropy z loňského roku Manuel těsně před šampionátem nadchla výkonem na Zlaté tretře, kde si vylepšila osobní rekord na 50,59 sekundy a zařadila se na čtvrté místo domácích historických tabulek. V prvním semifinálovém běhu nestačila na Irku Rhasidat Adelekeovou a Britku Laviai Nielsenovou, ale příliš za nimi nezaostala a finišovala jako třetí ve svém druhém nejlepším čase v kariéře. Usadila se v prostoru, kde čekaly dvě čtvrtkařky průběžně postupující na čas, a sledovala vývoj dalších dvou běhů.

Zlatá tretra, atletický mítink kategorie Continental Tour - Gold, 28. května 2024, Ostrava. Vpravo česká čtvrtkařka Gloria Lurdes Manuel.
Skromná a milá mladá slečna, říkají o olympioničce Lurdes Gloria Manuel v Táboře

Žádná ze čtvrtkařek mimo přímá postupová místa ji už nepředstihla. Celkově měla česká juniorka v semifinále šestý čas a mohla se radovat ze životního úspěchu mezi dospělými. "Mám neskutečnou radost. Přestože si myslím, že se mi dneska neběželo úplně nejlíp, tak jsem ráda, že jsem postoupila do finále. Myslím, že jsem udělala menší chybu, že jsem nezrychlovala stupňovaně, tohle bych mohla zlepšit. Finále bude těžké, vzhledem k tomu, že je to zítra. Tak uvidíme," řekla Manuel po doběhu semifinále České televizi.