Do role zářivé hvězdy šampionátu se během dvoudenních mistrovských klání obsadila Denisa Chládková. Svůj jablonecký program zaplnila starty ve čtyřech disciplínách a všechny ozdobila ziskem cenného kovu. V rozběhu na 60 metrů překážek ještě táborská závodnice bojovala s obavami po předchozím nevydařeném startu na vícebojařském mistrovství republiky. Přímý postup do finále si přesto zajistila a respekt byl tatam. Ve finálovém běhu ztratila Chládková jedinou setinu na svůj osobní rekord a obsadila stříbrnou pozici za domácí vítězkou Vítovou. Bezprostředně po překážkovém sprintu se táborská naděje přesunula do dálkařského sektoru. V úvodních třech pokusech se jí technicky příliš nedařilo a do finále postoupila až jako šestá v pořadí. V závěru soutěže si všechno vynahradila a nejdelším ze série povedených skoků (555 cm) si zajistila prvenství. Svým zlatým výkonem překonala čerstvá mistryně o tři centimetry svůj loňský halový rekord starších žákyň. Ve druhém soutěžním dni nastoupila Denisa Chládková do soutěže výškařek. Její nástrahy překonávala bez výrazných zaváhání a na 163 centimetrech už zůstala sama. Coby jistá vítězka se poté pokoušela o překonání 165 centimetrů, nadějné pokusy ale prozatím její osobní maximum neposunuly.

Další táborská reprezentantka na startu víkendového mistrovství republiky Lucie Křížková přicestovala do Jablonce přímo z lyžařského kurzu, a to bylo na jejích výkonech přece jen znát. Sobotní rozběh na 800 metrů zvládla velmi dobře takticky a časem 2:30,90 min. si zajistila přímý postup do finále. V něm už atletce od Jordánu přece jen chyběly síly a čas 2:34,62 min. jí stačil na výsledné 6. místo.
Svou republikovou premiéru si na severu Čech odbyla Zuzana Vojtěchová. Ve skoku vysokém se sice nevyhnula problémům s technikou, přesto se přehoupla přes 152 cm a brala 7. příčku.

Dvě disciplíny – hladkou šedesátku a skok daleký – absolvovala v jablonecké hale Monika Mašková. Rozběh nejkratšího sprintu jí vyšel, když zaostala pouhých šest setin za svým letním osobním rekordem a časem 8,35 s. se prodrala do meziběhu. Další postup vstříc bojům o medaile už ale zůstal jen přáním. Dálkařskou soutěž zahájila Monika Mašková dvěma přešlapy, a následný nejlepší letošní výkon (491 cm) už jí stačil „jen“ na 10. místo.

Čtvrtý medailový zápis zařadila do sbírky táborské atletiky štafeta na 3 x 300 metrů ve složení Mašková – Křížková – Chládková – díky času 2:14,80 min.. Na trati tohoto běhu bylo lepší pouze trio závodnic z Nýřan.