VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atleti pořádali v Táboře úspěšnou štvanici na nové rekordy stadionu

TÁBOR - Sobotní odpoledne zapsalo do kroniky historie táborské atletiky jednu z jejích nejvýznamnějších kapitol.

14.8.2007
SDÍLEJ:

Sobotní účinkování předních českých, ale i zahraničních atletů u Jordánu se podepsalo pod patnáct nových rekordů stadionu Míru. O jeden z nich se postaral také výškař pražského PSK Olymp Michal Šaman, který tímto pokusem překonal laťku ve výšce 212 cm.Foto: Pavel Šácha

Šestačtyřicátý ročník Velké ceny Tábora zazářil v letním sportovním programu nejen díky vynikající tuzemské i zahraniční účasti, ale především zásluhou předvedených výkonů. Hned ve čtrnácti závodech hlavního programu byl překonán nový rekord stadionu, o další rekordní zápis se v rámci předprogramu postarala i domácí naděje Markéta Mikešová (v běhu na 150 metrů 30,30 s.).
Už předsunutý závod tyčkařek navnadil diváky na skvělou atletickou podívanou. Ve výtečné konkurenci se nakonec prodrala na výsluní Američanka Erica Bartolina, a právě ona zahájila výkonem 425 cm hon na nové rekordy táborského atletického stánku. Ze druhé příčky se radovala česká tyčkařka Romana Maláčová (395 cm), třetí skončila rakouská reprezentantka Brigitta Pöll (365 cm).

Běžecký program

Po oficiálním slavnostním zahájení Velké ceny atletická show s nálepkou nejvyšší kvality pokračovala. V závodě na 100 metrů měnili dosavadní maxima sportoviště u Jordánu reprezentanti Olympu Praha – mužský vítěz Libor Žilka (10,72 s.) i vládkyně ženské stovky Iveta Mazáčová (12,05 s.).
Jedním z tradičních vrcholů táborského mítinku se stal Memoriál Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. Jeho letošní ročník podal jasný důkaz o tom, jakou prestiž si tento závod mezi atlety vydobyl. V kategorii mužů museli organizátoři operativně sáhnout ke čtyřem rozběhům. Avizovaný útok na pokoření rekordu stadionu i hranice 1:50 min. se nakonec povedl. Postaral se o to favorizovaný slovenský reprezentant Jozef Pelikán, který stlačil absolutně nejrychlejší čas na 1:49,75 min.., a výrazně tak předčil výkon Michala Šnebergra z roku 2005. Také ženská půlka měla očekávanou vítězku – Lenka masná z Brna měnila doosavadní nejlepší čas na „Míráku“ výkonem 2:05,45 min.. Ve druhém rozběhu potěšila trenéry místních VS domácí Kateřina Turková, která posunula své osobní maximum na 2:21,34 min..
Táborští příznivci atletiky byli hodně zvědavi na start domácího odchovance Marka Hrubého (PSK Olymp) v běhu na 400 metrů. Dlouho to vypadalo, že se z popředí historie stadionu vymaže pouze nejlepší čas, těsně před cílem ovšem zaútočil na Hrubého Petr Klofáč a nový rekordní zápis s hodnotou 47,39 min. náleží právě jemu. Ženskou čtvrtku opepřil start polské závodnice Grazyny Prokopek. Už jistá účastnice štafetového závodu na blížícím se MS v Ósace sice na individuální nominační limit nedosáhla, přesto vyhrála výtečným časem 52,38 s.. Za sebou nechala českou reprezentantku Jiřinu Bartoníčkovou (54,90 s.) i třetí Rakušanku Sabine Kreinerovou (56,19 s.).
Výsledkovou listinu Velké ceny Tábora vyšperkoval také velmi solidní čas Tomáše Matysky (Olymp Praha) v mužském běhu na 400 metrů překážek (52,76 s.). Mezi ženami měnila tabulky výkonů dosažených na stadionu Míru slovenská jednička nad překážkami Miriam Hrdličková, jež jako jediná „potopila“ svůj čas pod hranici jedné minuty (59,51 s.).

Ostatní disciplíny

Dalšího rekordního „double“ se diváci dočkali při kláních oštěpařském sektoru. Mužský závod ovládl Vítězslav Veselý (Sparta Praha) výkonem 75,20 metru, ženský oštěp našel vítězku ve zkušené Jarmile Klimešová (Olymp Praha) díky výkonu 58,60 m. Oběma úspěšným atletům ovšem pokazil radost z prvenství fakt, že nepokořili limity pro účast na mistrovství světa.
V další výborně obsazené disciplíně, kouli mužů, si vysloužil největší potlesk novopečený rekordman stadionu Remigius Machura, který poslal náčiní do vzdálenosti 18,80 m. Ženská koulařská klání se stala kořistí Lenky Baronové z Českých Budějovic (10,84 m).
Bez rekordních zápisů se letos muselo obejít účinkování dálkařů. Mužskému závodu kraloval Michal Čada z Klatov výkonem 737 cm (rekord drží Petr Lampart z Dukly – 790 cm), vítězkou ženské dálky se stala kladenská Kateřina Líbalová díky 585 cm (rekordmankou zůstává Denisa Ščerbová s 652 centimetry).
To ve výškařském sektoru vzal dosavadní rekord za své. Před zraky táborské odchovankyně a reprezentantky Ivy Straková, která zavítala k Jordánu jen jako host, zvítězil její oddílový kolega z Olympu Praha Michal Šaman výkonem 212 cm. Tříčlenný závod žen vyhrála na pokusy domácí Klára Markvartová před bechyňskou Martinou Drdovou (obě 165 cm).
Velmi symbolickou, byť nakonec hořkou tečku za vydařeným mítinkem obstarali tyčkaři, a to v závodě, který se měl stát bitvou o splnění limitu pro MS v Ósace. Hned trojice borců se zapsala do kroniky Velké ceny Tábora rekordním výkonem 541 cm, ten však na letenku do Japonska nestačil. Lepší zápis pokusů nakonec určil pořadí Jan Kudlička (Opava), Michal Balner, Štěpán Janáček (Dukla Praha).
K průběhu velkolepé atletické přehlídky u Jordánu se ještě vrátíme v zítřejším vydání.

14.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Betonáři, železobetonáři 18 000 Kč

Betonáři, železobetonáři a příbuzní pracovníci betonář, železář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: betonářské a železářské práce,, pož.: základní znalost orientace ve stavebních plánech,, nástup možný ihned,, příspěvek na životní pojištění, závodní stravování, možnost ubytování, odměny při pracovních a životních výročí, mzda dle výkonu, kontakt tel., e-mailem nebo osobně od 7:00 - 13:30 hod.. Pracoviště: Maba prefa spol.s r.o., Čtvrť J. Hybeše, č.p. 549, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Soňa Břešťáková, +420 381 207 016,724 506 363.

Stavebnictví - Stavebnictví Betonáři, železobetonáři 14 000 Kč

Betonáři, železobetonáři a příbuzní pracovníci Betonář - železobetonář na stavební projekty. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Hledáme betonáře - železobetonáře na stavební projekty. Požadujeme: ochotu cestovat po celé ČR, samostatnost, spolehlivost a pečlivost , Nabízíme: stabilitu, solidnost, dobrou partu, širokou škálu zaměstnaneckých benefitů - 5 týdnů dovolené, příspěvky na lázeňské pobyty, zaměstnanecké akce, životní pojištění, penzijní připojištění a další. , vstřícný přístup a dobré pracovní podmínky, Kontakt: telefonicky - 8:-16:00, emailem, osobně - Chýnovská 714, 391 11 Planá nad Lužnicí.. Pracoviště: Hochtief cz a.s. divize čechy, Chýnovská, č.p. 714, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Kateřina Kopecká, +420 257 406 111,606 750 452.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 500 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/ce, pracovník/ce v sociálních službách v Klubu pro starší. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné i pro absolventy., Jak práce u nás vypadá:, - je to sociální práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež se zaměřením na cílovou skupinu ve věku 15-26 let, která je ohrožena rizikovými projevy chování, nebo žije rizikovým způsobem života; jednoduše:, - pracuješ s mladými lidmi a probíráš s nimi jejich rizikové a nesnadné životní situace, pomáháš jim hledat řešení a motivaci ke změnám; řeší se problémy jako je záškoláctví a doučování, užívání drog a alkoholu, rizikový sexuální život, hledání práce a bydlení, hospodaření s penězi atd., - organizuješ volnočasové, vzdělávací, kulturní aktivity, - řešíš (nenáročnou) administrativu související s poskytovanými službami, - pracuješ převážně v odpoledních hodinách (11/12:00-19:30, pátek do 17:00), Kdo je náš ideální kandidát:, - otevřený, kreativní, trpělivý, empatický člověk, který věří, že by všichni měli mít stejná práva a šance bez ohledu na barvu pleti či sociální zázemí, - ideálně nadšenec do hudby či jiné tvůrčí činnosti (keramika, tanec, truhlářské práce, výtvarná činnost atd.), - ideálně se zkušeností s prací s dětmi a mládeží, - vzdělání v sociální oblasti výhodou, Co potřebujeme:, - trestní bezúhonnost, - schopnost navazovat vztahy s klienty, - schopnost otevřené komunikace s klienty na různá témata, přijímání klientů napříč celým spektrem cílové skupiny (nediskriminační chování), - schopnost spolupráce a komunikace v týmu, - kreativitu a flexibilitu, - schopnost sebereflexe a práce na sobě, - schopnost přijmout řešení klientů, i když s ním nejsem ztotožněn/a, Co za to nabízíme:, - zajímavé a smysluplné zaměstnání s přesahem, - práci, která není u počítače za kancelářským stolem, - pohodové pracovní prostředí v profesionálním a sympatickém týmu, - vstřicnou personální politiku a kulturu organizace (25 dní dovolené, 4 sick days, možnost studijního volna, teambuildinfy...), - velký prostor pro kreativitu, realizaci vlastních nápadů a seberozvoj, - odborné zaškolení a další vzdělávání v oboru, - podporu celého týmu a pravidelné supervize, Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, 4 sick days, možnost studijního volna., Kontakt: emailem, telefonicky (od 24.5. kdykoliv).. Pracoviště: Cheiron t, o.p.s., Děkanská, č.p. 302, 390 01 Tábor 1. Informace: Lucie Šebánková, +420 775 959 236.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník/ice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: manipilace se zbožím ve skladu a příprava pro expedici, příspěvek na stravování, kontakt: tel., e-mailem. Pracoviště: Aknel group a.s. - prac. chotoviny, Průmyslová, č.p. 222, 391 37 Chotoviny. Informace: Jakub Jirovský, +420 605 400 775.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brankářský kemp Jakuba Kováře.
50

OBRAZEM: Jakub Kovář a jeho tým trenérů předávali zkušenosti mladým gólmanům

Videosouhrn 16.–17. června 2018

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Temelínský med? Vynikající, chválí ho

Temelín - Kdo by to byl řekl, žev sousedství jihočeské jaderné elektrárny lze stočit med. Ale je tomu tak. Včelí produkt je důkazem, jak čistý je provoz kolem tohoto energetického zdroje.

V pondělí příjemné léto, pak se oteplí

Jižní Čechy – Pondělí nabídne příjemné letní počasí s teplotami do 25 °C, na horách v 1000 metrech 18 °C.

Z turistů se na chvíli stali plavci dřeva

Nová Pec – V osadě Jelení Vrchy u muzea Schwarzenberského plavebního kanálu chystal v sobotu 16. června Hynek Hladík, plavební ředitel, ukázku plavení dřeva.

OBRAZEM: Veselské slavnosti 2018 v sobotu vyvrcholily

Veselí nad Lužnicí – Další ročník městských slavností se konal od pátku 15. června a v sobotu program vrcholil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT