Volejbal v Jindřichově Hradci žije. Je pravda, že se nehraje tolik antukových turnajů, jako bývávalo zvykem dřív, ale podívejte se třeba na stránky volejbaljh.cz  Přesvědčíte se, že volejbalu se věnují u Vajgaru v nejrůznějších věkových kategoriích. A chystají i letní soustředění. To proběhne v termínu  18.–22. 8. 2024 na Malém Ratmírově.

V Jihočeském kraji na kurtech českobudějovického klubu  TJ Lokomotiva U Malého jezu se každý rok v červnovém termínu koná tradiční volejbalový turnaj. Tradice trvá už 56 let. Hraje se jako memoriál Jaroslava Rožbouda (muži) a Jitky Valentové (ženy). "Tato tradiční sportovní akce se koná pravidelně," říkal před pěti lety předseda oddílu volejbalu TJ Loko Jiří Schneider. Pořadatelskou taktovku převzal jeho syn Marek. Udržela se tradice, v roce 2024 se hrál na antukových kurtech výborný volejbal.

Antukový turnaj s neopakovatelnou atmosférou. Kolem antuky jezdí mašiny | Video: Deník/ Kamil Jáša

V dřívějších letech se na turnaji objevilo mnoho známých volejbalových osobností (vítězů celorepublikových lig apod.) jakož i hráčů nižších soutěží i amatérských nadšenců. "Turnaj dává možnost poměřit síly a volejbalový um napříč generacemi." Organizátoři ctí tradici i při rozdávání cen. "Družstva na medailových pozicích dostávají bohaté dárkové koše." Pro účastníky je každý tok zajišťováno bohaté celodenní občerstvení. "Všichni jsou nadšeni i možností osvěžit se koupelí na jezu v Malši," to vyprávěl Jiří Schneider v roce 2019. Podívejte se na video u tohoto článku, jak hodnotil 56. ročník turnaje jeho současný ředitel. Mimochodem, ani letos nechyběly známé osobnosti jihočeského volejbalu: Zach, Kvasnička, Mifka, Zmrhal nebo Petr Michálek.