Kromě závodění se totiž stal úspěšným hotelierem a civilní zaměstnání ho přinutilo dočasně kariéru přerušit. „Po hodně dlouhé době jsem vynechal celou sezonu. Naposledy se mi to stalo v roce 2000. Letos to bylo kvůli práci. Otevřeli jsme diskotéku ve Veselíčku a k tomu mám ještě jednu provozovnu v Milevsku, tak se tomu musím věnovat," vysvětluje důvod své absence na ledových oválech.

Svůj druhý podnik ve Veselíčku otevíral starší z bratrské dvojice Klatovských v prosinci minulého roku. „To přesně začíná ledařská sezona. Bylo kolem toho plno starostí a závodit se prostě nedalo. Provoz hospody vyžaduje spoustu času. Hlavně než se všechno zaběhne. Proto jsem sezonu odpískal," zdůvodňuje.

Svrbění v prstech ale při pomyšlení na závody měl. „To si pište. Štvalo mě, že jsem nemohl závodit. Chybí mi to," přiznává.

Ve hře byla účast Antonína Klatovského alespoň na mistrovství světa družstev, kde by se na start postavil po boku svého mladší ho bratra Jana. „Byl jsem připravený družstva odjet. Tak jsme byli i domluveni. Nakonec si ale vedení reprezentace rozhodlo, že pojede brácha a další dva kluci. Slíbil jsem, že i bez tréninku bych odjel družstva jako plnohodnotný závod. Ale rozhodnuto o nominaci bylo jinak. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo," připomíná až šesté místo české reprezentace na světovém finále. „Umělý ovál tady není, zima byla pro přípravu špatná a kluci mají málo zkušeností. O moc lepší to asi být nemohlo. Přestože jsem letos netrénoval, tak bych díky zkušenostem asi nějaký bod navíc připojil," je přesvědčen.

Letošní extrémně mírná zima neumožnila odjet ani jediný závod domácího šampionátu. „Byla to škoda. Naše mistrovství nebo nějaký volný závod u nás bych absolvoval. Na to bych si čas vyšetřil," tvrdí. „Takovouhle zimu nepamatuji. Ale je fakt, že přes zimu jsem vždycky býval v Rusku nebo někde jinde po Evropě, takže to nemohu až tolik posoudit. Když mrzlo, tak jsme se vždycky i někde doma svezli."

Příští rok chce Klatovský opět naplno závodit. „Podnikání chci teď rozjet a vrátit se zase k závodění," slibuje.

A to i přesto, že finanční situace v motoristickém sportu není vůbec růžová. „Jedeme mistrovství světa a přitom jsme absolutní amatéři. V létě pracujeme a přes zimu vydělané peníze nastrkáme do závodění. Na olympiádě dostane každý za třetí místo čtyři sta padesát tisíc korun.  My za dva bronzy na mistrovství světa nedostali nic. Proto se snažím vytvořit si zázemí, abych měl peníze na závodění. Tak to prostě je. Medaile z mistrovství světa by měla být ohodnocena ve všech sportech," zlobí se zkušený pilot.

Spokojen Klatovský není ani s přístupem Autoklubu České republiky. „Ledy vůbec nepodporuje. Přitom jsou nákladné a výsledky nemáme špatné," přemýšlí Jihočech dokonce i nad variantou startovat pod hlavičkou jiné motocyklové federace.