Do pohárového semifinále volejbalisté Jihostroje vstoupili dobře, jenže náskok, který si vypracovali, ztratili nevynucenými chybami. Do vedení se dostalo Brno, které také zvládlo následné drama v koncovce 31:33.
Druhý set se vyvíjel docela podobně. Dvoubodové vedení Jihostroje se brzy proměnilo dokonce ve čtyřbodový náskok. O ten Jihočeši přišli naprosto zbytečně. V utkání se objevil smečař Fila, jenže ani jeho razance v útoku druhý set nezachránila -24:26
Třetí set dokumentoval zmar jihočeských volejbalových zbraní. Už tak slabou přihrávku nevylepšil ani na liberu Martin Kryštof – 20:16. Brno se dostalo do postupové euforie, Jihočeši v pohárovém měření sil nesupěli ani letos.
Trenéři po utkání:
Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Je škoda, že jsme v této fázi Českého poháru prohráli, jsem zklamaný."
Ondřej Marek (Brno): „Pracovali jsme týden na přihrávce, to přineslo ovoce. Zápas byl vyrovnaný, my ale byli odvážnější v útoku. Naše vítězství je dílem celého kolektivu."
Jihostroj České Budějovice – Brno 0:3 (-31, -24, -19), čas 92 minut. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Kryštof. (Fila). Trenér Jan Svoboda.