Zástupci patnácti sportovních odvětví si napoprvé užili atmosféru nové akce s názvem Sportujeme všichni. V tělocvičně táborského gymnázia Pierra de Coubertina se na veslařských trenažérech vedle sportovců střetly i osobnosti místního politického života, bývalé a současné sportovní hvězdy Táborska. Příležitost otestovat si své veslařské dispozice dostala i veřejnost.

Díky podpoře členů Veslařského klubu Jordán byl na ploše vedle veslařských trenažérů naistalován projektor s plátnem, na kterém diváci sledovali atraktivní souboje lodí a sami aktéři zápolení si hlídali svůj vzájemný časový odstup.

Na trenažéry postupně usedla mimo jiné i řada účastníků světových a evropských šampionátů či medailistů z domácích šampionátů. Pro patnáct dvoučlenných týmů se nezdála být nachystaná kilometrová distance náročná, ale opak byl pravdou. Ten, kdo na začátku přepálil tempo, na konci trpěl. V posledních metrech si všichni sáhli až na dno svých sil, aniž by je musel moderátor akce D.J. Kosťa zvlášť motivovat.
Nejrychlejšího času dosáhl překvapivě Václav Jehně, který zastupoval stolní tenisty. Ovšem na postup mezi nejlepší čtyři týmy to jeho odvětví rozhodně nestačilo. Do semifinále se nakonec součtem časů obou soutěžících kvalifikovali kulturisté, triatlonisté,
hráči ricochetu a cyklokrosaři. V prvním vyřazovacím duelu se radovali kulturisté, kteří zdolali cyklokrosaře, druhý duel pak zvládli lépe triatlonisté než zástupci ricochetu. Ani ve finále nenašla dvojice kulturistů Miroslav Pražma a Jaroslav Šmejkal přemožitele, když zdolali triatlonisty Michala Hášu a Jakuba Lemberku.

Ani pětice osobností politického života za sportovci nijak nezaostávala. Na poloviční trati potvrdil roli favorita zastupitel města a člen sportovní komise Václav Ebert, který využil své atletické minulosti. Druhý skončil vedoucí odboru investic Karel Hotový a bronzový stupínek obsadil poslanec Jan Babor. Skvělými výkony se ale prezentovali i další, čtvrtý radní Radoslav Kacerovský i pátý ředitel táborského gymnázia Pierra de Coubertina Miroslav Vácha. Na poslední chvíli se omluvili vedoucí kulturní komise Tibor Stano a pro zranění také starosta Tábora Jiří Fišer. Ten si vzal pod patronát alespoň konečné vyhlášení výsledků – těm nejlepším předal trofeje a diplomy, každý z účastníků pak obdržel od organizátorů účastnickou plaketu.

Pět set metrů čekalo také na aktéry doplňkového souboje redakcí Táborského deníku a týdeníku Táborsko. Deníkovská dvojice Alena Šatrová (šéfredaktorka) – Pavel Šácha (sportovní redaktor) nakonec v konečném součtu časů těsně udolala své kolegy Libuši Kolářovou a Tomáše Krejčího.

Zajímavý průběh měl souboj sportovních osobností. Bývalý hokejista František Ševčík svedl vyrovnanou partii s desetinásobným mistrem světa a jedenáctinásobným evropským šampionem ve sjezdu na divoké vodě Vladimírem Valou. V závěrečných metrech měl ale smůlu, když mu noha vypadla z upínacího řemenu a ztrátu na favorita jízdy už nedohnal.

Na závěr sportovního odpoledne si nástrahy zajímavé sportovní „atrakce" vyzkoušela i veřejnost. Na dvousetmetrové trati byli nejlepší Jakub Křemen a Vít Kolář, dvojnásobnou vzdálenost prolétly nejrychleji Lea Doudová a Pavla Kazdová.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Kulturistika (Miroslav Pražma, Jaroslav Šmejkal) součet časů 6:58,1 min.,

2. Triatlon (Michal Háša, Jakub Lemberka) 7:11,5;

3. Ricochet (Alan Mačor, Radek Pražák) 7:13,2;

4. Cyklokros (Ondřej Bambula, David Kášek) 7:23,0;

5. Lední hokej (Jiří Rambousek, Jakub Krätzer) 7:23,4;

6. Atletika (Martin Donát, Dominik Kraus) 7:30,5;

7. Stolní tenis (Václav Jehně, Jaroslav Lachout) 7:39,8;

8. Kuželky (David Kášek, Petr Chval) 7:40,8;

9. Veslování (Ondřej Suchý, Renáta Primasová) 7:47,2;

10. Basketbal (Marek Mesz, Martin Štícha) 7:48,7;

11. Ploutvové plavání (Nikola Urbánková, Jan Dvořáček) 7:48,8;

12. Modeláři (Vít Krátký, Jaroslav Malenický) 7:52,0;

13. Fotbal (Jiří Kostečka, Andrej Fišan) 7:59,3;

14. Plavání (Barbora Krátká, Aneta Kosobudová) 8:22,2;

15. Tenis (Matěj Koutek, Jan Sedláček) 9:30,9.

(ph)