Táborští dopravní policisté zahájili v pondělí úkony trestního řízení proti ženě středního věku z Jindřichohradecka. Ta v době okolo páté hodiny ranní ve středu 21. listopadu řídila osobní automobil tovární značky Renault Magane po silnici první třídy v katastru obce Řípec, a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla.

V důsledku předchozího požití alkoholických nápojů nezvládla svůj vůz, plně se nevěnovala řízení a narazila do před ní jedoucího osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia. Při nehodě utrpěna lehké poranění. Rovněž tak způsobila zranění řidičce nabourané škodovky. Souhrnná hmotná škoda na poškozených vozidlech byla odhadnuta na částku 140 tisíc korun.

"Následná odborná zkouška na přítomnost alkoholu u řidičky renaultu prokázala hodnotu bezmála dvou promile. Žena se tak stala důvodně podezřelou ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Čeká ji soud, kde je ohrožena trestem odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let, peněžitým trestem nebo trestem zákazu činnosti," podotkl Miroslav Doubek, táborský policejní tiskový mluvčí.