Tragédie se v úterý po poledni odehrála v domě s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou. Záchranáři a hasiči měli plné ruce práce po výbuchu, který znamenal i požár objektu. Podle prvního vyjádření hasičů si neštěstí vyžádalo jeden lidský život a jedna osoba - muž, byla s těžkými popáleninami zhruba na 80 % těla převezena do Vinohradské nemocnice v Praze do specializovaného popáleninového centra. Záchranáři celkem ošetřili tři osoby.

První hlášení hovořilo podle tiskové mluvčí hasičů Venduly Matějů o požáru nízké budovy v Týně nad Vltavou v sousedství zdravotního střediska. "Na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů, dvě jednotky dobrovolných hasičů a záchranná služba," vypočetla Matějů. Na místě neštěstí asistovala také policie. Informace, že plameny způsobil výbuch propanbutanové lahve se prozatím nepotvrdily a specialisté hasičů dál pátrají po možných příčinách požáru.

Naštěstí si vyžádalo život starší obyvatelky domova, která bydlela v patře nad podlažím, kde k výbuchu došlo. Obyvatelka domova byla podle ředitele jihočeské záchranky Marka Slabého těžce nemocná a nadýchala se zplodin z požáru, což pro ni mělo tragické následky.

Oheň vznikl podle očitých svědků v přízemí třípodlažní budovy. Nad bytem, kde požár vznikl, byla prohořelá všechna podlaží. Po druhé hodině odpoledne už bylo požářiště plně pod kontrolou hasičů, kteří vynášeli věci, které bylo možné zachránit. Někteří obyvatelé domova však přišli skoro o všechno.

"Zůstalo mi jen to, co mám na sobě," posteskla si Filomena Šipošová. Sedmapadesátiletá žena bydlela v bytě přímo nad výbuchem. "Přišla jsem o všchno, nemám kam jít," popsala svou situaci žena, která v okamžiku výbuchu byla mimo domov. Když se vrátila, zjistila, že se vlastně nemá kam vrátit. Postiženým ale nabídlo pomocnou ruku město.

Evakuace objektu, který se nachází vedle polikliniky severozápadně od náměstí, převedla na tři desítky lidí do nedalekého hotelu Blanice. "Právě situaci řešíme. Všichni, kteří byli postiženi výbuchem a požárem budou nyní bydlet v hotelu Blanice," popsal akci ve prospěch evakuovaných starosta Týna nad Vltavou Karel Hájek. Podle Hájka se město postará o léky a hygienické potřeby a v hotelu budou moci lidé, které požár vyhnal z domu s pečovatelskou službou, zůstat tak dlouho, jak bude potřeba.