Celá souprava šestačtyřicetiletou ženu přejel, ale ona jako zázrakem přežila.

Byl čtvrtek, krátce před 22. hodinou, když všechny složky záchranného systému spěchaly na vlakové nádraží v Táboře. Zachránit měli ženu, již přejel vlak. "Následné šetření ukázalo, že silně opilá žena přecházela kolejiště v místech, kde je to zakázáno, a to z ulice U Bechyňské dráhy směrem do Vodňanského. V prostoru koleje číslo 5 zakopla a spadla mezi koleje, a to v okamžiku, kdy přijížděla rychlíková vlaková souprava ve směru od Českých Budějovic na Prahu. Přestože strojvedoucí okamžitě aktivoval rychlobrzdu, celý vlak ženu přejel a ona zůstala ležet až pod posledním vagonem," přiblížil dramatickou chvíli pro ženu i strojvedoucího mluvčí jihočeských policistů Miroslav Doubek.

Vlak nazvaný Váša Příhoda způsobil nešťastnici jen tržnou ránu na hlavě a pohmožděninu ruky. Po ošetření na místě ji převezli na traumatologii českobudějovické nemocnice. Cestujícím ve vlaku, bylo jich kolem šedesáti, se nic nestalo. Zatímco strojvedoucí vlaku žádný alkohol nenadýchal, žena test nebyla schopná vykonat.

Ne vždy však má opilec takovéto štěstí. Stačilo málo a událost mohla mít tragický následek. Opětovně připomínáme, že přecházet vlakovou trať všude tam, kde to není dovoleno, je hazard se životem.