Podle policejní informace se zde srazilo osobní auto s kamionem. Nehoda je se zraněním a na místě zasahují záchranné složky. Doprava je řízena kyvadlově, nejméně do 22. hodiny, čeká se na odtah havarovaného osobáku.

Jak upřesnil policejní tiskový mluvčí Miroslav Šupík, k nehodě osobního automobilu a kamionu došlo pět minut po 19. hodině večer. „Na místě jsou stále policisté a hasiči, kteří řídí dopravu,“ popsal před 21. hodinou.

Aktuální stav chýnovského obchvatu, kdy poslední tragickou nehodu připomínají také smuteční věnce.
Obchvat Chýnova dostal další bezpečnostní prvky. Mají zamezit častým nehodám

Během mimořádné události se podle jeho slov zranil jeden člověk. „Při srážce osobního auta s nákladním se zranila jedna osoba. Příčinou dopravní nehody podle našich vyšetřovatelů je nedání přednosti v jízdě, tu nedala řidička osobního auta značky škoda fabia kamionu jedoucímu po hlavní silnici,“ shrnul dostupné informace.

Zraněná řidička

Místem dopravní nehody je nutné projíždět s opatrností, nachází se tam dosud havarovaná vozidla. Podrobnosti dodala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petra Kafková, na místo podle jejích slov vyjížděly dvě posádky záchranářů z Tábora. "Při dopravní nehodě utrpěla středně těžká zranění v oblasti hlavy, hrudníku a dolních končetin mladá žena. Zdravotníci ji v rámci přednemocniční bezodkladné péče zajistili žilní vstup pro podání léčiv, zafixovali ji celotělovou vakuovou matrací a krčním límcem," upřesnila.

Následně zraněnou zdravotníci transportovali na úrazové oddělení táborské nemocnice k dalšímu ošetření.

Obchvat Chýnova zatím provází smůla. V nehodovosti trhá rekordy.
VIDEO: Obchvat Chýnova zatím provází smůla. V nehodovosti trhá rekordy

Na obchvatu od jeho zprovoznění podle statistiky ŘSD do 5. července letošního roku došlo k celkem 18 nehodám, kdy 16 z nich způsobili řidiči nedáním přednosti v jízdě ve směru od Turovce. Při nehodách nebo na jejich následky bohužel zemřeli tři lidé.