Z nehody je důvodně podezřelá řidička (1983) Škody Fabia, která jela po vedlejší silnici ve směru od obce Vesce na obec Mažice. Na křižovatce nerespektovala dopravní značení Dej přednost v jízdě a vjela do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici přijížděl ve směru od Dráchova Citroen Berlingo. Mluvčí policistů Martina Joklová uvedla, že došlo ke střetu přední části škodovky s pravou boční částí citroenu, který po nárazu skončil mimo komunikaci na střeše. "Čtyřčlenná posádka musela být z vozidla vystříhána hasiči," dodala mluvčí.

Čtyřčlennou posádku citroenu museli vyprostit z auta hasiči.Čtyřčlennou posádku citroenu museli vyprostit z auta hasiči.Zdroj: Policie ČR

Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění spolujezdkyně, která seděla na zadním sedadle citroenu. V kritickém stavu byla transportována do nemocnice. Zraněny byly i dvě děti a řidička, které rovněž skončily v rukou záchranářů.

Zásah hasičů v pátek 23. června při požáru válce.
Hasiči v pěně. V Boršově shořel válec za dva a půl milionu. Podívejte se

Z místa byla do nemocnice převezena také řidička škodovky se spolujezdkyní. Alkohol u řidičky citroenu vyloučila orientační dechová zkouška. U řidičky škodovky byl nařízen odběr žilní krve.

Dopravní nehodu na místě převzal výjezd táborských kriminalistů, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.