Dle prvotního šetření zde podle policejního mluvčího Miroslava Doubka řidič (50) traktoru s vlekem naloženým kládami sjel do místního Obecního rybníku. "Z kabiny traktoru se mu naštěstí podařilo vylézt a dostat se na břeh. Při nehodě utrpěl blíže neurčená zranění. Po ošetření na místě byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do krajské nemocnice," uvedl Miroslav Doubek.

Vyproštění traktoru si vyžádalona několik hodin omezení v dopravě. 

"Průběh, příčina nehody, míra zavinění a způsobená škoda jsou předmětem následného šetření táborských dopravních policistů. Orientační dechová zkouška na alkohol u řidiče proběhla s negativním výsledkem," doplnil mluvčí.

Zdroj: Deník/ Jiří Dintar

K nehodě do ulice Žahourův mlýn vyjely podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů všechny složky integrovaného záchranného systému, z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Tábor. 

"Táborští na místo vyjeli s cisternou a vyprošťovacím automobilem. Celý traktor spadnul do místního rybníka tak, že vlek se dřevem zůstal na břehu. Zraněný řidič se z vody z traktoru dostal ven ještě před příjezdem hasičů. Okamžitě si ho převzali zdravotníci záchranné služby. Táborská jednotka ho nemusela nijak vyprošťovat," uvedla Vendula Matějů.


Hasiči se zaměřili na samotný traktor. "Na hladinu okolo něj instalovali norné stěny, aby zamezili dalšímu úniku provozních kapalin. Vyprošťovací vůz začal s překládkou klád. Teprve po přeložení převáženého nákladu bylo možné traktor z vody vytáhnout. Situace byla velmi složitá, protože vlek, který zůstal na břehu, prakticky držel traktor, aby se nepotopil do přibližně čtyřmetrové hloubky, kterou rybník má. Velmi náročné vyproštění traktoru se podařilo před 18. hodinou. Poté jeřáb zásah ukončil," popsala zásah mluvčí hasičů.


V 18:37 hodin byli na místo vysláni místní dobrovolní hasiči, kteří budou dokončovat likvidační práce.