Kromě policistů na místo kolize vyjeli také zdravotníci a hasiči z Pacova.

„V sharanu cestovali čtyři osoby, dva dospělí a dvě děti. Nikdo z nich naštěstí neutrpěl žádné poranění. Ve favoritu jelo pět osob. Dvě utrpěly těžká zranění, dvě lehká," popsal situaci mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Jak doplnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, dvě osoby zůstaly zaklíněné ve voze a hasiči je museli vyprostit. „Poté je předali do péče zdravotníků a transportovali do sanitek," dodala Vendula Matějů.

Dále v šetření

Příčina, průběh a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření policistů, stejně jako to, zda řidič favoritu neřídil pod vlivem alkoholu. Komunikace byla během odklízení následků nehody zablokovaná.

Objízdná trasa byla možná pouze pro osobní vozidla. Policisté proto automobily odkláněli směrem na Oblajovice. Řidiči náklaďáků museli počkat na zprůjezdnění komunikace. Provoz byl plně obnoven až krátce před půlnocí.

„V rámci záchranných prací pak hasiči u vozů provedli protipožární opatření a kontrolu úniku provozních látek," zmínila na závěr mluvčí jihočeských hasičů.