Jeden mrtvý, tři těžce a čtyři lehce zranění. To je bilance tragické dopravní nehody, která se stala v neděli před pátou hodinou odpoledne na obchvatu Veselí nad Lužnicí směrem na České Budějovice. Bouračka uzavřela silnici na čtyři hodiny.

K nehodě došlo při čelním střetu dvou osobních automobilů, z nichž jeden vjel do protisměru . V Superbu jeli tři občané z Indie. "Jednalo se o dva muže a jednu ženu. Ta utrpěla poranění končetin a trupu a byla transportována vrtulníkem letecké záchranné služby na traumacentrum do Českých Budějovic. Oba muži indické národnosti utrpěli poranění končetin a byli transportováni tamtéž," informoval ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.

Na traumatologickém oddělení čeckobudějovické nemocnice skončili s lehčími poraněními také čtyři pasažéři z druhého vozu. "Ženu a tři děti do patnácti let převezla sanitka také na traumacentrum v Českých Budějovicích. Řidič Fordu Fokus ale na místě podlehl mnohočetným poraněním," doplnil Slabý.

Přesnou příčinu dopravní nehody vyšetřuje táborská policie. "Zatím z nezjištěné příčiny vyjel do protisměru řidič s vozidlem Škoda Superb jedoucí od Českých Budějovic a střetl se s projíždějícím vozidlem značky Ford Focus. Řidič Fordu střet nepřežil. Osádka jeho vozidla utrpěla lehká zranění," sdělil mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. Na místě nehody zasahovali policisté, hasiči a zdravotníci.

Silnice byla v obou směrech uzavřena, odklon dopravy až do deváté hodiny večer řídili na místě policisté, kteří vytýčili objízdnou trasu přes Horusice.