Podle policejního mluvčího Miroslava Doubka se jednalo zejména o případy sjetí vozidel mimo komunikaci, potažmo o havárie do svodidel či nárazů do stromů a jiných přilehlých objektů, dále o problémy při jízdě ve stoupání a rovněž tak o střety vozidel. "Žádná z událostí si naštěstí nevyžádala vážnější újmu na zdraví osob. Lze odhadnout, že minimálně stejný počet takovýchto událostí nenaplňoval oznamovací povinnost dopravní nehody a řidiči je vyřešili bez účasti policie sepsáním europrotokolů," doplnil Miroslav Doubek.

K událostem docházelo zejména na Mladovožicku, Sezimovoústecku, Veselsku, Bechyňsku či Jistebnicku, zvláště pak na silnicích nižších tříd a ve výše položených oblastech.

"Vzhledem k tomu, že obdobné meteorologické předpovědi očekáváme i v následujících dnech, apelujeme na řidiče, aby řízení vozidel ve zhoršených klimatických podmínkách věnovali maximální pozornost a zejména pak přizpůsobili rychlost jízdy stavu a podmínkám na zasněžených či zledovatělých komunikacích," apeluje na šoféry policejní mluvčí.