Řidič osobního vozidla Škoda Fabia, jedoucí ve směru Planá nad Lužnicí – Soběslav, z dosud neznámých příčin přejel na přehledném úseku do protisměru, kde projíždělo nákladní vozidlo značky Volvo s návěsem.

„Řidič Volva se snažil uhnout, ale i když zajel za krajnici, tak se mu bohužel vyhnout nepovedlo a došlo k čelnímu střetu. Na místě došlo ke smrtelnému zranění 71letého řidiče osobního vozidla,“ sdělil tiskový policejní mluvčí Milan Bajcura a dodal, že byla nařízena pitva.

Komunikace bude uzavřená nejméně do 13 hodin. Policie řidičům doporučuje vyhnout se tomuto úseku a využít dálnici.

Od začátku roku je to již 66. oběť dopravních nehod na jihu Čech.

Jak sdělila tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů k místě nehody osobního a nákladního automobilu v Plané nad Lužnicí vyjížděly krátce před půl desátou ráno dvě jednotky profesionálních hasičů z obou směrů. „Zasahovali hasiči ze soběslavské i táborské stanice. Na místě provedli resuscitaci osoby, kterou po příjezdu záchranky předali do péče zdravotníků,“ popsala.

PŘEČERPÁNÍ PALIVA
Hasiči museli přečerpat i pohonné hmoty z havarovaného kamionu. „Z toho důvodu byly přivolány další jednotky z obou uvedených stanic,“ dodala Vendula Matějů.

Táborská jednotka už ukončila svou práci a vydala se zpět na základnu. „Na místě nyní zůstali jen soběslavští hasiči, kteří dokončují přečerpání pohonných hmot a budou čekat na závěrečný úklid vozovky,“ uzavřela vyjádření. V tomto případě půjde o úklid vozovky a pomoc s vyproštěním a naložením havarovaných vozidel.

ZMAŘENÝ ŽIVOT
Na místě události se hojně zastavovali projíždějící řidiči. Mezi nimi i Pavel Dvořák. „Projíždím tudy pracovně, bohužel to tu příliš neznám, a tak jsem se musel zeptat, kudy to objedu nejkratší cestou,“ vysvětlil.

Zdržení mu nevadí, ale neodpustil si poznámku. „Škoda života, vezměte si jeho rodinu, taková smutná událost před Vánoci. Je mi jich upřímně líto,“ soucítí s příbuznými.