Tragický konec roku byl na Táborsku. Jak již Deník informoval, mezi Jeníčkovou Lhotou a Hlasivem na Táborsku před sedmou hodinou večerní zemřel muž na čtyřkolce, který sjel do stoky.

Dvě hodiny po půlnoci se podle policejního mluvčího Milana Bajcury stala další tragická nehoda mezi Bernarticemi a Milevskem - v Branicích na Písecku. "Řidič pracovního stroje - nakladače s radlicí ujel zhruba půl kilometru. Stroj se převrátil a přimáčkl muže (1964) na silnici. Ten na místě zraněním podlehl," sdělil Milan Bajcura.

Dopravní policisté podle jeho slov oznámení o nehodě přijali nad ránem. Nehoda se stala v katastru obce Branice, nedaleko Milevska, kde byl nalezen muž s převráceným čelním nakladačem bez známek života.

"Provedeným šetření následně zjistili, že 1. ledna kolem 2. hodiny ranní jel řidič s teleskopickým manipulátorem AVANT 735 směrem od obce Veselíčko na Stehlovice. V katastru obce Branice se pravděpodobně snažil vyjet s manipulátorem do svahu na přilehlé pole. Při najíždění se však stroj převrátil na levý bok a přimáčkl muže na pozemní komunikaci. Přitom utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem. Řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem a z manipulátoru byly vymontovány levé boční dveře," doplnil pravděpodobný popis nehody Milan Bajcura. 

Doplnil, že jihočeští policisté přijali od půlnoci do 6. hodiny ranní na sedm desítek oznámení. Většinou na rušení nočního klidu, nějaké rvačky a podobně.

Rušný Silvestr a především vítání Nového roku zažili zdravotníci na záchrance. Podle mluvčí Zuzany Fajtlové v neděli přes den, tedy od 6. hodiny ranní do 18. hodiny večerní, vyjely posádky záchranářů na 131 výjezdů, což je v kontextu celoročního denního průměru klidnější provoz. Pak ale přišel zvrat. Silvestrovská noc  no 6. hodiny ranní 1. ledna z hlediska počtu výjezdů mezi klidné podle Zuzany Fajtlové ale už nepatřila. "Oproti běžným nočním službám jsme zaznamenali dvojnásobek výjezdů. Zdravotnické operační středisko bylo opět posíleno o jednoho operátora, tísňová linka 155 byla tedy zajištěna sedmi operátory, kteří vyslali zdravotnické týmy na 142 výjezdů," sdělila mluvčí záchranky.

Záchranáři ošetřili jsme celkem čtrnáct dospělých pacientů a šest nezletilých, kteří byli intoxikováni alkoholem (bez úrazu).

"K úrazům jsme vyjížděli ve 28 případech. K většině z nich došlo pod vlivem alkoholu. Následky napadení druhou osobou jsme řešili ve 12 případech. Raritní je statistika úrazů způsobených zábavní pyrotechnikou – zaznamenali jsme pouze jeden," pokračovala Zuzana Fajtlová a dodala, že ale záchranáři naopak vyjížděli k pacientům, u nichž se zhoršil psychický stav. Bylo jich šest.

Kapacita Protialkoholní záchytné stanice zůstala nenaplněna.

Hasiči podle mluvčí Venduly Matějů do půlnoci vyjeli ke čtyřem požárům v kontejnerech, a to v Homolích, Týně nad Vltavou, Budějovicích a Táboře. "Tři minuty po půlnoci byl ohlášen požár stodoly s platovými květináči a papírovými bednami v Kaplici, části obce Pořešín. Požár byl zlikvidovaný hodinu po půlnoci," uvedla mluvčí. Na místě zasahovali kapličtí profesionální hasiči a dále dobrovolní z Kaplice-Hubenova, Pořešína a Svatého Janu nad Malší.

Celková bilance silvestrovské noci pak byla šest požárů odpadů v kontejnerech (Homole, Týn nad Vltavou, 2x České Budějovice, Tábor a Boršov nad Vltavou), požár dutiny stromu v parku v Nových Hradech, požár lavičky ve Strakonicích a zmíněný požár odpadu ve stodole v Pořešíně.