Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že důvodem dopravních komplikací je nehoda kamionu, který je zde převrácený na bok. „Nákladní automobil jel ve směru na Budějovice, z nezjištných příčin prorazil svodidla a vjel do protisměru. Zde se střetl s osobním autem - služebním vozidlem České televize. Řidič nákladního vozu je zraněn. V osobním jsou zraněné tři osoby," popsal mluvčí. 

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petry Kafkové má jeden muž středně vážné zranění hlavy a krční páteře, další tři lidé utrpěli lehká zranění. Mají pohmožděniny a drobné tržné rány. Záchranáři převezli všechny čtyři zraněné do českobudějovické nemocnice.

Osmnáctiletý mladík zemřel v sobotu krátce před půlnocí při dopravní nehodě, která se stala u Třeboně.
Řidička dostala smyk, 18letý spolujezdec zemřel

K zásahu dle vyjádření tiskové mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů vyjela profesionální jednotka ze stanice Soběslav. "Nehoda se obešla bez vyprošťovacích prací. Hasiči na místě měli za úkol zajistil oba havarované vozy hlavně proti vzniku požáru," uvedla.

V místě dopravní kolize došlo k úniku asi 30 litrů nafty do kanalizace. "Zásah si proto vyžádal přítomnost pracovníků příslušného odboru životního prostředí. Nyní se nachází na místě a situaci řeší," upřesnila.

Hasiči posléze pomohou s naložením aut zaměstnancům odtahové služby a vyčkají na úklid komunikace před jejím otevřením. "Netroufám si odhadnout, jak dlouho budou ještě likvidační práce probíhat," uzavřela Vendula Matějů.

Policie odklání dopravu na sjezdu od Soběslavi, objízdná trasa je vedena buď po E55 přes Soběslav, Klenovice a Roudnou nebo po silnicích třetí třídy přes obce Zvěrotice, Myslkovice, Košice a Planá nad Lužnicí, kde se dá opět najet zpět na dálnici. 

Kolem 18. hodiny byl provoz na D3 obnovený v obou směrech, i když s omezením. "Průjezdný je vždy pravý pruh a levý je stále uzavřený kvůli poškozeným svodidlům," zdůraznil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Ilustrační foto.
Boural pod vlivem a z místa utíkal