Došlo zde ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia, zelené barvy (s polepy realitní společnosti) a autobusu Irisbus, bílé barvy, společnosti Comett Plus. Obě vozidla jela ve směru na Veselí nad Lužnicí. Řidiči vyvázli z kolize bez zranění. V této chvíli nemá policie potvrzeno, zda nedošlo ke zranění některého z minimálně 32 cestujících v autobusu. Všichni cestující odjeli z místa události náhradním spojem. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 170 000 korun. Přítomnost alkoholu byla u obou řidičů vyloučena dechovou zkouškou.

„K objektivnímu posouzení všech skutečností uvedené dopravní nehody žádáme každého, kdo se na místě nacházel, a to zejména cestující z autobusu, dále pak na místě pohybující se chodce či projíždějící řidiče jiných vozidel, stejně jako každého, kdo by mohl podat další informace k jízdě autobusu, přijíždějícího k místu události z centra Soběslavi ulicí Na Pršíně, tak k jízdě řidiče Škody Octavie, přijíždějícího po ulici Nová, aby své poznatky předal policii,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Svědci tak mohou učinit na telefonním čísle 974 238 482, na služebně soběslavských policistů v Palackého ulici a jejich telefonní lince 974 238 740, případně cestou policejní linky číslo 158.

Poslední stavební úpravy mostu v Tučapech před jeho otevřením.
Tučapští se dočkali nového mostu