Tragický byl totiž hned přelom roku. Na Silvestra 2023 kolem 19. hodiny havaroval muž na čtyřkolce u Hlasiva na Táborsku. Utrpěl vážná poranění a snaha záchranářů už byla marná.

Na Nový rok, hned dvě hodiny po půlnoci, se stala osudnou jízda s nakladačem řidiči v Branicích na Písecku. Proč vyrazil v noci s čelním nakladačem na cestu a snažil se vyjet do svahu, zůstane asi v otaznících. Stroj se převrátil a muže přimáčkl.

V roce 2023 byl z hlediska tragických nehod až do února klid. Smutné prvenství si připsala nebezpečná křižovatka u Protivína. 22. února v podvečer se tady stala první smrtelná nehoda roku.

U protivínské Normy se srazilo nákladní vozidlo s osobním, jehož řidič střet nepřežil. Příčinou nehody bylo podle policejní mluvčí Martiny Joklové nedání přednosti. „Řidič peugeotu jedoucí z vedlejší silnice od Protivína nedal přednost kamionu, který jel po hlavní od Vodňan. Po srážce nákladní auto narazilo do stromu a osobní vůz zůstal pod ním," popsala mluvčí.

Křižovatka u Protivína stejně jako celý úsek od Písku do Budějovic jsou považovány za jedny z nejnebezpečnějších v kraji. Ředitelství silnic a dálnic proto plánuje tuto komunikaci v příštích letech zásadně proměnit.

V roce 2022 se tragická nehoda stala hned z 2. na 3. ledna v katastru obce Nedabyle, kde neznámý řidič srazil chodce a ujel. Podobná nehoda také rok 2022 uzavřela. Ve Slapech u Tábora 14. prosince auto usmrtilo chodce.