Havárie neznámého vozidla do svodidel se podle policejní mluvčí Lenky Pokorné odehrála v úterý 31. října 2023 někdy v době od půl šesté ráno, kdy byly zábrany ještě prokazatelně v pořádku, a čtvrt na tři odpoledne, kdy už bylo všechno jinak.

Co policisté z dálničního oddělení vědí? „Dosud neustanovený řidič nezjištěného vozidla sjížděl z dálnice D3 na 100,2 km na sjezdu EXIT 100 Dráchov na silnici číslo I/23 směrem na Jindřichův Hradec. Vjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do pravých kovových silničních svodidel. Událost však neřešil, nezastavil a pokračoval v jízdě neznámo kam. Poškozením silničního svodidla v délce 13 metrů způsobil souhrnnou škodu za nejméně 40 tisíc korun," uvádí Lenka Pokorná.

Valdenská ulice v Táboře, kde auto 9. listopadu kolem půl sedmé ráno srazilo chodce.
V Táboře auto srazilo chodce. Policie hledá svědky nehody

„Vyzýváme tímto řidiče neznámého vozidla, aby se spojil s policisty Dálničního oddělení PČR Chotoviny a podal k události své vysvětlení. Učinit tak může na jejich služebně na exitu 70. km dálnice v katastru obce Chotoviny, telefonních linkách 974 238 710, 974 238 711 či 974 238 712, případně e-mailové adrese krpc.do.chotoviny@pcr.cz. Stejně tak žádáme každého, kdo byl svědkem uvedené události a mohl by k identifikaci neznámého vozidla či k ustanovení totožnosti jeho řidiče přispět jakoukoliv informací, případně by měl z události kamerový záznam, aby tyto poznatky předal policistům na výše uvedených kontaktech," žádá mluvčí o pomoc a spolupráci.