"Policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži, 31 let, z Veselí nad Lužnicí. Ten krátce po půl osmé hodině večerní neděle dne 17. května řídil po třídě Čs. armády ve Veselí nad Lužnicí automobil tovární značky Mercedes Benz. Dle prvotního šetření a výpovědí svědků při předjíždění dalších vozidel přejel do protisměru, kde čelně srazil cyklistu, 49 let, na jízdním kole značky Author. Ten při střetu utrpěl těžká poranění a byl po ošetření na místě převezen na traumatologické oddělení krajské nemocnice," popsal mluvčí policie Miroslav Doubek.

Podle jeho dalších slov se šetřením na místě přítomných policistů prokázalo, že řidič mercedesu řídil pod vlivem alkoholu, a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorových vozidel. Prvotní odborná zkouška prokázala hladinu alkoholu v dechu ve výši 2,15 promile.

"Řidič vozu se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání hned dvou trestných činů, a to přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení zdraví z nedbalosti. Čeká jej soud, kde je ohrožen až čtyřletým trestem odnětí svobody," doplnil mluvčí.