Zpráva ústavu uvádí: "Dne 9. 8. 2020 ÚZPLN obdržel oznámení o letecké nehodě kluzáku VSO-10. Pilot prováděl let se vzletem na LKSO po trati Soběslav – Votice – Pelhřimov – Soběslav. Při letu z Pelhřimova do Soběslavi se rozhodl vzhledem k deficitu výšky pro přistání do terénu. Vlivem nesprávného rozpočtu došlo k doteku kluzáku se zemí na vysoké rychlosti. Pilot se rozhodl přerušit přistání a vědomě přitáhl řídící páku. Nastoupal do cca 10 m a přeletěl vyhlédnutou plochu pro přistání. Následně kluzák dopadl na travnatou plochu před obytným domem a narazil do živého plotu před tímto domem. Pilot byl lehce zraněn. Kluzák byl zničen."

Informaci jako první zveřejnil server iDnes.cz. 

close Sedmačtyřicetiletý pilot loni v srpnu při nouzovém přistání havaroval do plotu na Krotějově u Soběslavi. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Sedmačtyřicetiletý pilot loni v srpnu při nouzovém přistání havaroval do plotu na Krotějově u Soběslavi.

Policejní mluvčí Lenka Pokorná ihned po nehodě uvedla: „Na vině byly údajně špatné povětrnostní podmínky. Sedmačtyřicetiletý pilot se proto pokusil přistát na travnaté louce. Pilot naštěstí vyvázl jen s drobnými oděrkami, které mu ošetřil lékař pozorující nehodu." Celková škoda na kluzáku i na oplocení byla odhadnuta na více než 200 tisíc korun.