Jak popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, těsně před desátou hodinou se na obchvatu střetla dvě osobní auta. Obě se po nárazu dostala mimo vozovku, jedno se dokonce převrátilo na střechu.

Plné ruce práce měli nejen hasiči, ale také zdravotníci. „Při střetu bylo zraněno celkem pět osob. Profesionální hasiči ze stanice Tábor jednu zraněnou osobu ze zničeného auta vyprošťovali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení," vylíčila. Jednu osobu s vážným zraněním přepravil od nehody do nemocnice vrtulník.

„Nezbytností bylo zabezpečení havarovaných aut proti požáru a úniku provozních kapalin. Ty které vytekly na silnici, hasiči zlikvidovali," doplnila Vendula Matějů s tím, že vozovka je v místě nehody s opatrností průjezdná.

Nehodu šetří policie. Podle její mluvčí Lenky Pokorné je na vině nedání přednosti v jízdě. Nehoda Škody Karoq se Škodou Superb se stala na křižovatce obchvatu Chýnova s vedlejší silnicí. Souhrnná škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Loni otevřený obchvat Chýnova už stačil získat pověst silnice, kde o nehody není nouze. „Od začátku letošního roku se zde jedná o druhou dopravní nehodu. Od otevření obchvatu města Chýnova se na tomto úseku silnice I/19 jedná o patnáctou dopravní nehodu, kterou řešili táborští dopravní policisté," spočítala mluvčí.