Nehoda se podle policie stala před 9. hodinou na obchvatu na "známé" křižovatce se silnicí II/409. Jedná se právě o místo, kde od spuštění obchvatu byla již řada nehod.

"Střetl se zde motocyklista s osobním autem. Motorkář zraněním podlehl. Vyšetřování nehody je v počátcích," uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná s tím, že podle předběžných informací měl jet motocyklista po obchvatu.

"Řidič vozidla zřejmě nedal přednost motocyklistovi, který jel po hlavní silnici," upřesňují policisté.

Tísňovou výzvu přijalo zdravotnické operační středisko podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové krátce před 9. hodinou. Ke srážce operaní vyslalo vrtulník a dvě pozemní táborské posádky. "Vrtulník byl během letu odvolán, neboť motorkář utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před příjezdem záchranářů, kteří už mu neměli jak pomoci. Pozemní posádky ošetřily řidiče z osobního vozu, které po nárazu rotovalo přes střechu. Muž utrpěl zranění dolní končetiny a následně byl po poskytnutí přednemocniční péče převezen do táborské nemocnice," popsala Zuzana Fajtlová.

Kvůli vyšetřování tragické nehody je omezení provozu na příjezdu k obchvatu. S komplikacemi lze počítat do 11 hodin.

Srážka motorkáře s vlakem zastavila dopravu na silnici z Veselí na Řečici.
Srážka motorkáře s vlakem zastavila dopravu na silnici z Veselí na Řečici

Není to ale jediná pondělní nehoda motocyklisty. V Lodhéřově na Jindřichohradecku se dopoledne srazil motorkář s nákladním vozem.

O velkém štěstí může hovořit řidič motorky, který v neděli večer vjel naprosto nepochopitelně navzdory závorám na přejezd v Doňově na hlavním tahu z Kardašovy Řečice na Veselí nad Lužnicí. Při srážce s vlakem utrpěl zranění končetiny. Podle policejního mluvčího Milana Bajcury motocyklista nerespektoval signalizaci.