Tak hrůzyplnou dopravní nehodu jižní Čechy dlouho nezažily. Na srážku dvou vozidel doplatili v neděli časně ráno životem čtyři lidé. Na silnici vedoucí na Týn nad Vltavou kilometr za Hlubokou nad Vltavou se před čtvrtou hodinou ranní čelně střetl policejní vůz se sportovním autem Opel Calibra. Ten začal po nárazu hořet.

Jak uvedla policejní mluvčí Lenka Holická, v havarované služební Škodě Octavia byli dva policisté z policejního oddělení z Milevska na Písecku a zadržený civilista, kterého vezli do Českých Budějovic na protialkoholní záchytnou stanici. Civilní červené auto opel řídil zřejmě muž. Jeho totožnost policie v neděli neznala.

Ten v autě poté, co se vzňalo, uhořel. "Všichni tři lidé v policejním voze utrpěli poranění neslučitelná se životem," konstatovala Petra Kafková ze zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. Krom dvou zdravotnických posádek u tragické nehody zasahovali i hasiči a policisté.

Pro lidi, co policisty znali, byla zpráva o úmrtí šokem. „Oba mrtvé policisty jsem znal. Jeden byl můj spolužák ze základky a s druhým jsem hrál fotbal v Milevsku,“ řekl zhrouceným hlasem fotbalista, jehož jméno redakce zná.

Sekretář FC ZVVZ Milevsko Jaroslav Šindelář nemohl včera potvrdit, zda se jednalo o hráče FC ZVVZ Milevsko B – Branice. „Ráno mi volal kamarád, že jednou z obětí měl být náš hráč,“ řekl odpoledne Jaroslav Šindelář.

K čelní srážce došlo paradoxně na rovném a přehledném úseku silnice na kraji lesního úseku nedaleko od odbočky do kempu Křivonoska. Silnice se tu sice z pohledu vozidel jedoucích od Hluboké asi sto metrů před místem nehody točí doprava, je ale dostatečně široká na to, aby se tu vyhnula i více než dvě auta. Komunikace ovšem svádí mnohé řidiče k rychlé a riskantní jízdě a není vyloučeno, že opel vynesla pravotočivá zatáčka do protisměru.

"Jedna z hlavních vyšetřovacích verzí je, že řidič automobilu značky Opel vyjel do protisměru a tam se střetl s vozidlem, v kterém jeli policisté a eskortovaná osoba. Přesná příčina této tragické události je předmětem dalšího šetření," dodává policejní mluvčí Lenka Holická. Tomu mohou pomoci i případní svědci. "Nacházel-li se někdo v době kolem čtvrté hodiny ráno na silnici II. třídy č. 105 v Hluboké nad Vltavou a všiml si jízdy červeného opelu nebo automobilu Policie České republiky, či přímo viděl střet vozidel nebo něco, co nehodě předcházelo, ať se prosím obrátí na linku 158," žádá veřejnost.

Silnice musela být na několik hodin uzavřena. O tragédii svědčí jen mírně ohořelá tráva a kopřivy v obou příkopech a drobné střepy a úlomky havarovanách vozidel mezi polehlou vegetací.