Podle policejní mluvčí Lenky Krausové byla srážka nahlášena v 10.42 hodin. "Podle prvotních informací kamion jedoucí směrem na Prahu sjel do příkopu a na zúžení se dostal opět na silnici, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, uvedla Lenka Krausová.

Silnice musela být zcela uzavřená a policie odkládněla dopravu u Čekanic a Měšic. Provoz svedaný z dálnice do Tábora způsobil ve městě dluhé kolony. Dopravní komplikace trvaly až do odpoledne, dálnice mohla být zprůjezdněná až krátce před půl čtvtou odpolední.

Tragická srážka osobního auta s autobusem u Stoklasné Lhoty na Táborsku 21. září 2023.
Na Táborsku se srazil osobák s autobusem. Nehoda si vyžádala lidský život

K nehodě přijela jako první posádka českobudějovických záchranářů, kteří podle mluvčí záchranky Zuzany Fajtlové právě převáželi jinou pacientku do pražské nemocnice. "U nehody zastavili a začali poskytovat přednemocniční neodkladnou pomoc do příjezdu ostatních posádek jedoucích z Tábora. Jeden z řidičů byl při příjezdu záchranářů mimo vozidlo a při vědomí. Po ošetření byl převezen do táborské nemocnice. Druhý z řidičů byl po nárazu katapultován mimo vozidlo a v bezvědomí. Bylo nutné zajistit jeho stav napojením na umělou plicní ventilaci. S podezřením na těžké poranění hlavy byl následně transportován na ARO českobudějovické nemocnice," popsala Zuzana Fajtlová.

Profesionální hasiči ze stanice Tábor a jednotka SDH obce Chotoviny museli odstranit ze silnice vyteklé provozní kapaliny.