Stala se na hlavním tahu z Tábora na Pelhřimov mezi Dolními Hořicemi a Prasetínem. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, krátce po osmé hodině přejel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru řidič osobního vozidla značky Fiat Punto, který jel od Pelhřimova směrem na Tábor. "Čelně se srazil s protijedoucím nákladním vozem značky Iveco," popsal mluvčí. Řidič osobáku zraněním podlehl.

Podle odhadů bude silnice kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody uzavřena zhruba do 13 hodin.

Osmnáctiletý mladík zemřel v sobotu krátce před půlnocí při dopravní nehodě, která se stala u Třeboně.
Řidička dostala smyk, 18letý spolujezdec zemřel

"Po střetu skončila obě vozidla mimo komunikaci. Silnice musela být obousměrně uzavřena. Řidič nákladního vozu byl podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Přesná příčina i průběh nehody zůstává v šetření táborských policistů," doplnil Jiří Matzner.

Na jihu Čech je to od začátku letošního roku již druhý zbytečně zmařený život. Na Třeboňsku zemřel spolujezdec po nárazu auta do stromu.

Na 89. kilometru dálnice D3 mezi obcemi Janov a Doubí u Tábora havaroval kamion s osobním automobilem, čtyři osoby byly při nehodě zraněny.
VIDEO: Na dálnici D3 byl převrácený kamion, oba směry jsou již průjezdné

Jak doplnila tisková mluvčí jihočeských hasičů k zásahu 14 minut po osmé hodině ráno vyjížděli profesionální hasiči z Tábora i Pacova. "Zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči na místě průzkumem zjistili zaklíněnou osobu v osobním autě. Řidiče do minuty vyprostili a předali zachranářům," upřesnila Vendula Matějů.

U nehody mezitím přistál vrtulník letecké záchranné služby. "Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo osobu oživit a lékař u ní konstatoval smrt," sdělila.

Hasiči dále zajistili oba vozy protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Nehodu dále šetří policie, která komunikaci I. třídy číslo 19 zcela uzavřela zhruba do 13 hodin.

Náledí mnohé zaskočilo

Náledí od rána prověřilo nejednoho řidičce. "Již jsme evidovali několik nehod, kdy auto skončilo ve stoce a jedno vozidlo bylo na střeše," varuje Jiří Matzner. Ve většině případů podle jeho slov hrála roli neukázněnost řidičů, kteří nepřizpůsobili rychlost jízdy namrznutým silnicím. 

Například na Strakonicku je převrácené vozidlo mimo komunikaci u Katovic. Nehoda je bez zranění, ale je zde uzavřený jeden jízdní pruh, a to odhadem do 11.40 hodin.

Další nehoda je na Vodňansku u Radomilic, kde auto skončilo v příkopu. Nehoda je se zraněním a dopravní komplikace lze očekávat nejméně do poledne.