V Chýnově došlo před půl dvanáctou k havárii osobního auta a kamionu, který se po nehodě převrátil. Jak uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kavková, došlo ke zranění spolujezdce v osobním automobilu.  
"Jednalo se o lehké zranění ženy, která jela jako spolujezdec. Utrpěla zranění v oblasti břicha, se kterým byla převezena na kontrolní vyšetření do táborské nemocnice," upřesnila Petra Kavková.

V Chýnově havaroval kamion, převrátil se na bok a zablokoval cestu.Zdroj: HZS JČOperační důstojníci hasičského záchranného sboru do Chýnova vyslali profesionální jednotku ze stanice Tábor. Nehoda se podle mluvčí hasičů Venduly Matějů stala na křižovatce ulic Bílkova a Turovecká. "Střetly se zde osobní automobil značky Škoda Octavia a nákladní auto značky Renault Mascot. Renault se převrátil poté, co projel pravotočivou zatáčku, na levý bok. Řidič protijedoucí Octavie se snažil Renaultu vyhnout, nakonec do něj narazil levým bokem. Řidič i jeho spolujezdkyně auto opustili sami bez pomoci hasičů. Vzhledem k tomu, že spolujezdkyně byla těhotná, odvezla ji záchranáři na pozorování do nemocnice. V nákladním autě cestoval pouze řidič, který vyvázl bez viditelných zranění," uvedla Vendula Matějů.

Zasahující táborská jednotka hasičů u aut  odpojila akumulátory. Hasiči zastavili další únik oleje a silnici zasypali sorbentem. Zásah hasičů zprůjezdnil jeden jízdní pruh, kterým Policie ČR řídila kyvadlovou dopravu. Po zadokumentování místa nehody jednotka ve spolupráci s majitelem odklidila Octavii mimo vozovku. Následně hasiči vyčkali do příjezdu vozu odtahové služby pro nákladní auto.

Ještě v odpoledních hodinách byla dálnice D3 u Tábora po ranní nehodě cisterny uzavřená.
Nehoda cisterny zablokovala u Tábora dálnici D3

"Po jeho příjezdu bylo zjištěno, že při převrácení se částečně utrhla korba Renaultu a bez vyskladnění materiálu z korby nebude možné vůz postavit zpět na kola. Jelikož nebylo možné dlouho kontaktovat majitele nákladního auta, rozhodl velitel zásahu o vyslání posilové jednotky - kontejneru ze stanice Tábor, do kterého jednotka převážený materiál přeložila. Jjednalo se o 2 tuny černého plastového recyklátu. Materiál hasiči pak po domluvě se starostou Chýnova složili v areálu chýnovského sběrného dvora. Když byl náklad vyskladněn, bylo možné začít s převrácením Renaultu zpět na kola," doplnila Vendula Matějů.

Po páté hodině odpolední táborská jednotka zásah ukončila.

U Veselí nad Lužnicí na dálnici D3 kamión v úterý sjel ze silnice, prorazil svodidla a skončil v poli pod srázem, kde narazil do ukazatele.Zdroj: HZS JČDalší nehoda se zhruba ve stejný čas stala na D3 poblíž Veselí nad Lužnicí, kde náklaďák prorazil svodidla, sjel mimo vozovku  a skončil v poli pod srázem, kde narazil do ukazatele. Ošetřen byl řidič kamionu, který utrpěl lehčí zranění. Převzala si ho záchranka a případ šetřili policisté. "Soběslavská jednotka mezitím odmontovala zničený ukazatel a následně vyčkala do ukončení policejního šetření. Krátce po 17. hodině se k nehodě dostavila specializovaná vyprošťovací firma. Hasiči asistovali jejím pracovníkům při vyproštění kamiónu zpět na silnici. Postupně byl vyproštěn návěs, jeho povozek a na závěr tahač. Před půl desátou večerní byl kamión naložen na voze odtahové služby. Soběslavská jednotka zásah ukončila úklidem vozovky," sdělila Vendula Matějů.

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů došlo také na křižovatce v Sudoměřicích u Bechyně krátce po desáté hodině. Nehoda se obešla bez zranění.