Jak Deníku sdělila mluvčí policie Štěpánka Schwarzová, osobní automobil, jehož řidič pravděpodobně usnul za volantem, narazil do svodidel. "Vůz se odrazil a ještě narazil do projíždějícího nákladního vozidla. Řidič utrpěl zranění a byl vrtulníkem letecké záchranné služby převezený do nemocnice. Právě kvůli přistávání vrtulníku byl na chvíli provoz úplně zastavený. Nyní už je místo průjezdné přes odbočovací pruh. Dopravu zde řídí policisté," uvedla Štěpánka Schwarzová.

Na místo vyjížděla také posádka rychlé zdravotnické pomoci. S ohledem na zdravotní obtíže bylo podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové nutné zraněného řidiče šetrně z vozu vyprostit, ačkoliv nebyl zaklíněn. "Ještě ve voze mu byl zajištěn žilní vstup a nasazen krční límec, po celou dobu byl při vědomí. Následně byl imobilizován celotělovou vakuovou matrací a byl na místo přivolán vrtulník letecké záchranné služby. Ve stabilním stavu byl letecky transportován na traumatologii krajské nemocnice," přiblížila Zuzana Fajtlová s tím, že muž při nehodě utrpěl poranění hrudníku a podezření na poranění páteře.

Nikdo další nebyl zraněn. "Rádi bychom touto cestou poděkovali řidičce, která kolem nehody projížděla, za poskytnutí první pomoci zraněnému muži," dodala.

.