„V Mirovicích a Kájově havarovala osobní auta, v Sezimově Ústí se srazily dva osobní vozy a u Srlína havaroval kamion. Všechny nehody jsou bez zranění," zrekapitulovala ranní ledovkové výjezdy mluvčí hasičů Vendula Matějů. 

Havarovaná auta ovšem v nejednom případě blokovala průjezd dalším vozidlům. Hlavní tah z Tábora do Písku u Srlína musela kvůli nehodě nákladního vozidla policie na několik hodin uzavřít. Kamion tady padl do stoky na bok. Objízdná trasa vede přes Oltyni, Milevsko a Bernartice.

„Další nehody se staly dopoledne v Nihošovicích na Strakonicku (střet dvou osobních aut), v obci Klec (jedno osobní auto), u Křekovické Lhoty na Táborsku (srážka dvou osobních aut) a ve Vimperku (střet auta se zvěří a srážka dalších dvou osobních aut). Celkem jsme na osmi nehodách," doplnila.

Klouzalo to i u Chrobol na Prachaticku.
Auta klouzala v celém kraji. Řidiče potrápil led na silnicích

Napilno měli ráno i záchranáři. Jak informovala jejich mluvčí Zuzana Fajtlová ráno zasahovali u sedmi nehod napříč celým jihočeským krajem. „K tolika dopravním nehodám vyjíždíme v průměru za celý den, těchto sedm nehod se stalo během 2 hodin. Nejvážnější nehoda se stala na Třeboňsku u Kolenců, kde havarovalo osobní vozidlo a řidička utrpěla středně těžké poranění pánve a dolní končetiny. Po ošetření a zajištění stavu žilním vstupem, nezbytnými léky, vakuovou matrací a pánevním fixátorem byla letecky transportována do českobudějovické nemocnice," popsala.

Potíže na kluzkých silnicích by na většině míst měly pominout. Podle meteoroložky Markéty Augustinové by už v nižších polohách jižních Čech měly vládnout teploty nad nulou. „Ve vyšších polohách se budou pohybovat kolem nuly a čekáme i místy nový sníh,“ dodala s tím, že v těchto místech se náledí tvořit může. Aktuální předpověď počasí najdete ZDE.