Vrtulník rychlé záchranné služby ve středu k večeru pospíchal do Frymburka.
Do krajské nemocnice v Českých Budějovicích pak odtud transportoval zraněné dvouleté dítě.
Neštěstí se stalo kolem 17.30 hodin ve frymburské půjčovně motokár.
„My jsme zrovna v té chvíli zasahovali u nehody holandského motorkáře v Horní Plané. Protože bylo podezření, že má dítě amputovanou nohu, vyslal dispečink okamžitě do Frymburka helikoptéru,“ řekl včera ředitel frymburské záchranky společnosti Trans Hospital Bořek Bulíček.
Podle toho, co se obyvatelé Frymburka doslechli, zašli si turisté do půjčovny motokár a jeden muž, prý to nebyl nikdo z rodičů, v motokáře svezl dvouleté dítě.
Údajně byl muž víc při těle, takže si dítě posadil na nohu. A nešťastnou náhodou se dítěti během jízdy nožička dostala pod kolo motokáry.


Mimo nebezpečí
„Pak se ale ukázalo, že k amputaci nedošlo. Motokára přejela dítěti nohu nad kotníkem, možná to má zlomené nebo rozdrcené,“ doplnil velitel frymburských hasičů Antonín Labaj.
Zdá se ale, že úraz nebyl tak škaredý, jak vypadal. „Dítě u nás bylo ošetřeno, jeho stav je dobrý, nejde o vážné zranění,“ ujistil včera mluvčí krajské nemocnice Jan Dušek. „Ještě je u nás ale stále hospitalizováno.“
„Jak ke zranění došlo, zatím říci nemůžeme. Všechny okolnosti jsou předmětem šetření,“ sdělil včera zástupce vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR Lipno nad Vltavou Luboš Klika.