Podrobnosti k nehodě dodal policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura, k mimořádné události došlo na 71. kilometru ve směru od Prahy na České Budějovice. „Museli jsme v tomto úseku uzavřít dálnici z důvodu havárie nákladního vozidla, kdy došlo k vysypání nákladu v obou jízdních pruzích,“ popsal s tím, že na silnici jsou vysypané dřevěné klády. 

Střet osobního auta s náklaďákem u Lejčkova na Táborsku si vyžádal život.
Tragický střet osobáku s dodávkou uzavřel silnici z Tábora na Pelhřimov

Havárie byla ohlášena kolem 7.50 hodin na operační středisko, policisté a pracovníci Správy a údržby dálnic ze Střediska Chotoviny odkláněli dopravu na starou silnici I/3. Provoz byl znovu obnoven ve 12.54 hodin. 

Aktuální foto z místa havárie: 

Nehoda se obešla bez zranění, na místě zasahovali dobrovolní i profesionální hasiči, příčinou havárie rakouského řidiče byla podle policie s největší pravděpodobností nepřiměrená rychlost. "Na likvidaci pracovali táborští profi hasiči a jednotka SDH obce Chotoviny. Hasiči provedli nezbytné zajištění havarovaného kamionu a kontrolu úniku provozních kapalin. Na místo jsme povolali techniku pro naložení rozsypaných klád," komentovala událost mluvčí Hasičského záchraného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů.