Ta se stala v neděli 7. srpna krátce po půl desáté dopoledne. 6ena v té době jela na kole značky Author profile směrem od Opařan na Senožaty, na silnici druhé třídy číslo 122 v katastru obce Rataje se údajně lekla vozidla, které ji dle jejích slov velmi blízko předjíždělo a havarovala do příkopu. "Žena při pádu utrpěla blíže nespecifikované zranění, s kterým byla převezena vozidlem ZZS do nemocnice. Alkohol byl u ní vyloučen dechovou zkouškou," upřesnila policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Ta se zároveň obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. "Táborští dopravní policisté pátrají po totožnosti neznámého řidiče dosud neznámého vozidla nebo po případných svědcích události, kteří by mohli poskytnout potřebné informace vedoucí k objasnění dopravní nehody a ztotožnění řidiče. Žádáme i řidiče, kteří projížděli uvedeným úsekem kolem půl desáté dopoledne dne 7. srpna 2022 a mají ve svých vozidlech palubní kamery, aby předali policistům záznam, který by jim při objasňování uvedené havárie mohl výrazně pomoci," vyzývá mluvčí.

Přihlásit by se měl především řidič, který cyklistku míjel, a to v budově Územního odboru PČR Tábor na Soběslavské ulici číslo 2763, nejlépe po předchozí domluvě na telefonním čísle 974 238 250. Případní svědci mohou své informace předat na výše uvedených kontaktech. Případ šetří praporčík Aleš Jiran.

Koupání v Jordánu v Táboře se kvůli výskytu řas ze zdravotních důvodů nedoporučuje.
Jordán je stále plný řas a sinic, další vzorky nepřinesly dobré zprávy