O nehodě informovala mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová. Doplnila, že cyklista neměl na hlavě ochrannou přilbu. Jak zjistili jindřichohradečtí dopravní policisté, muž z Jindřichohradecka jel ve směru na Jindřichův Hradec, před jedním domem narazil do přenosného svislého dopravního značení a upadl na zem. "Utrpěl zranění v oblasti hlavy neslučitelná se životem," konstatovala mluvčí.

Na místo vyjely dvě pozemní posádky záchranky, přiletěl i vrtulník. Mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová upřesnila, že cyklista po nehodě ztratil vědomí a začaly u něj selhávat životní funkce.

Zraněného začali ještě před příjezdem záchranářů oživovat svědkové nehody podle pokynů operátora tísňové linky 155. Na tuto laickou resuscitaci pak navázali záchranáři. "Bohužel zranění muže byla natolik vážná, že jim na místě podlehl," dodala Zuzana Fajtlová a apelovala na cyklisty všeho věku, aby při jízdě na kole měli na hlavě ochrannou přilbu.

To ostatně zdůrazňují i policisté. "Doporučují všem cyklistům i jezdcům na koloběžkách, aby za jízdy nosili cyklistickou helmu bez ohledu na věk. Povinnost ze zákona nosit helmu mají osoby mladší osmnácti let. Každý by však měl zvážit rizika spojená s jízdou bez helmy, protože právě úrazy hlavy patří k těm nejčastějším a nejnebezpečnějším," připomíná Štěpánka Schwarzová.