Než se vrhnete na nákup kočárku, tak je vhodné zvážit několik základních otázek. Určitě je jednou z nejdůležitějších: „Kolik mohu do kočárku investovat“? Existují totiž takové, které vyjdou na pár tisícovek, nebo ty, jež si pořídíte z druhé roku, můžete do nich však investovat klidně i desetitisíce.

Další otázkou je, v jakém ročním období se dítě narodilo. Zimní a podzimní děti budou potřebovat takový, který má větší kola s výraznějším vzorkem, a to kvůli jízdě na náledí či sněhu. Nákladnější bude také výbava kočárku. Miminko by mělo být především v teple, to znamená, že v zimě bude zapotřebí pořádný fusak, čepička, deka a tak dále.

Praktická trojkombinace

Také byste měli mít jasno v tom, zda potřebujete dvoj či trojkombinaci. Takové kočárky jsou o mnoho praktičtější. Samotný hluboký kočárek nemá tak široké možnosti využití, za to kočárek s hlubokou i sportovní korbou, to už je „jiná káva“, natož když k tomu je třeba ještě autosedačka.

Víte jestli budete kočárek vynášet, dejme tomu, do patra? I to je důležité. Potom můžete zvolit nějakou odlehčenější variantu, či takový, u něhož je možné pohodlně oddělit korbičku a vynést jen mimčo. Vůbec je důležitá celková skladnost kočárku.

Podívejte se na další tipy, jak vybírat kočárek či autosedačku:

| Video: Youtube

A nakonec terén. „U dcery jsme vybírali kočárek tak, abychom mohli jet do lesa, na houby, nebo na turistiku,“ říká maminka Jana M. „Přitom jsme neměli kdo ví jaký rozpočet, takže jsme kočárek pořídili z druhé ruky pomocí jedné maminkovské facebookové skupiny,“ dodává Jana s tím, že s kočárkem byli velmi spokojeni, protože s ním bylo možné jet velmi dobře po ulici i po lese.

Praktické nosítko

Stále oblíbenější jsou také nosítka, která skýtají celou řadu výhod oproti kočárkům. Mají však i nevýhody, protože kočárek poskytuje také poměrně velký úložný prostor vhodný nejen pro výbavičku na miminko, ale například i pro uložení nákupu. Dále nejsou vhodná pro celodenní nošení a můžete trpět bolestmi zad.

Ovšem dítě se v nosítku cítí dobře, protože je v těsné blízkosti matky či otce, podle toho, kdo ho nese. Nasazení je snadné a rychlé, nic vám nepřekáží a máte volné ruce. Vybrané polohy také zabraňují nadýmání a miminko v zimě nedýchá přímo studený vzduch. „Já si nosítko ráda beru třeba do autobusu, kde nechci manévrovat s kočárkem. Fajn je také třeba na turistiku,“ popsala maminka Mirka N.

Ať si tedy vyberete kočárek či nosítko, nebo oboje, abyste je mohli střídat, vždy je potřeba hlavně dobře vybírat, ať je miminko spokojené.