Učení hrou je filozofií společnosti LEGO. Radostné hraní je v raných letech vývoje dítěte naprosto klíčové. Ve věku, kdy se mozek vyvíjí nejrychleji, dětem stavebnice LEGO® DUPLO® přináší legraci i cenné lekce.

I malé ručičky dokážou velké věci

Dětský mozek se rozvíjí nejrychleji v prvních třech letech života, přičemž největší oporou mu v tom je radost. Dnešní svět je plný neustálých změn a děti v něm budou vyrůstat šťastnější a zdravější, pokud budou mít ty správné základní dovednosti. Z nich pak budou čerpat po zbytek života.

Stavebnice LEGO DUPLO jsou navržené tak, aby byly v té nejdůležitější fázi života pro děti oporou. Proto jsou stavebnice navrženy ve spolupráci s celosvětově uznávanými odborníky na rané vzdělávání. I malé ručičky mohou dokázat velké věci. Stavebnice LEGO nabízí dětem svět plný možností, kde není špatného způsobu hraní.

Ve stavebnicích se ukrývá spousta rozmanitých postav, roztomilých tematik a krásných barev. Vše do sebe navíc zapadá a vytváří nekonečné množství způsobů, jak děti podpořit v přirozeném objevování a učení. Právě drobné detaily začleněné do každého aspektu hraní s kostkami DUPLO pomáhají malým stavitelům získat v životě velký náskok.

Stavěním si děti budují sebevědomí a rozvíjí schopnost řešit problémy

Některé dovednosti se nejlépe učí mimo školní lavici. Zejména ty emoční, které dětem pomohou vykročit do života šťastně a sebevědomě. Stavebnice LEGO DUPLO jsou dělané na míru těm nejmenším. Rozvíjejí v nich vlastnosti jako vytrvalost, schopnost řešit problémy, sebevyjádření a sebedůvěra.

close Učení hrou je filozofií společnosti LEGO® info Zdroj: Se svolením společnosti LEGO® zoom_in Učení hrou je filozofií společnosti LEGO®

Představte si okamžik, kdy se malým stavitelům poprvé povede spojit dvě kostky DUPLO. Bez ohledu na to, jak dlouho jim trvalo najít řešení, je to moment, kdy se naučí, že když budou vytrvalí a budou to zkoušet zas a znovu, mohou postavit vše, co si jen dokážou představit. A jak se jejich výtvory zvětšují, jsou nápaditější a výjimečnější, začínají si i ti nejmenší víc věřit. S každým nově objeveným motivem kostek LEGO DUPLO, každou postavou nebo barvou získají příležitost vyjádřit se novým způsobem.

I když se dítěti nepovede spojit dvě kostky LEGO DUPLO dohromady, je to pro něj stejně cenné jako úspěch. Pokud se totiž děti výzvy nezaleknou, naučí se, že když to nevzdají, čeká je velká odměna. Kostky LEGO DUPLO malým stavitelům nabízejí dokonalý způsob, jak sebejistotu rozvíjet a využívat. A vše to začíná tím, že spojí dvě kostky dohromady.

Hraní s LEGO DUPLO je i pro nejmenší děti naprosto bezpečné. Podívejte se, jak probíhá bezpečnostní test LEGO® DUPLO®

| Video: Youtube

Historie kostek LEGO DUPLO
V polovině šedesátých let 20. století se v Billundu sešly ty nejlepší mozky, aby vyřešily jeden velký problém. Ten spočíval v tom, že si jedna konkrétní skupina lidí nemohla bezpečně hrát s kostkami LEGO. Ano, hádáte správně, jednalo se o batolata.

S tím se majitel společnosti Godtfred Kirk Christiansen nechtěl smířit. Kromě vynalezení moderní kostky LEGO vypracoval Godtfred v roce 1963 také firemní manifest, v němž výslovně stálo, že je nutné podporovat „nadšení u lidí všech věkových kategorií“.

Proto v roce 1969 uvedli po celém světě na trh první LEGO kostky určené batolatům. Byly dvakrát větší než běžné kostky, a proto dostaly název DUPLO – to je kombinace slov „duplus“ (latinsky „dvojitý“) a LEGO.

Poměr 2:1 byl důležitý také proto, že díky tomu byly dílky kompatibilní s původními kostkami LEGO. Zapadají tak do systému LEGO System in Play, který spočívá v tom, že všechny dílky zapadají do sebe, lze je používat mnoha způsoby, lze je spojovat dohromady a také kombinovat s dalšími stavebnicemi.

Stavitelé stavebnic LEGO DUPLO si díky tomu mohou hrát se staršími sourozenci a jejich velké kostky je připraví na hraní s menšími LEGO kostkami.