Dvojkombinace, tedy kočárky s podvozkem, korbičkou a sportovní sedačkou. Ty nyní v oblasti dětských kočárků představují největší trend. Vyplývá to ze slov Lucie Bláhové, vedoucí obchodního oddělení BABY ve společnosti PATRON Bohemia a.s..

„V dnešní době se klade největší důraz na kvalitu podvozků. Kočárek by měl v první řadě odpovídat danému využití a podle toho je také třeba vybírat vhodný typ,“ řekla Deníku Bláhová s tím, že velkou roli při výběrů hraje u zákazníků design.

Otázka terénu

Kupující by si ale měli v první řadě rozmyslet, v jakém terénu plánují kočárek nejčastěji využívat. Podle toho se pak mohou rozhodnout mezi terénním a městským typem. Důležitý je i průměr kol.

close Zákazníci by měli zvážit své požadavky ohledně skladnosti. info Zdroj: pexels.com zoom_in Zákazníci by měli zvážit své požadavky ohledně skladnosti.

„Já osobně radím zásadní věc. Pokud bude kočárek jezdit terénem, jako jsou nezpevněné cesty či les, je potřeba většího průměru koleček, nejlépe nafukovacích a širších. Toto rozhodování je podobné jako u výběru jízdního kola. Pokud budete jezdit terénem, nepořídíte si silniční kolo. Správný výběr koleček umožní velmi komfortní využití kočárku,“ upřesnila Lucie Bláhová.

Zákazníci by poté měli zvážit své požadavky ohledně skladnosti. Například si položit otázky, zda se jim kočárek vejde do kufru auta a jak často ho budou vozit, skládat a rozkládat. Pokud budou potřebovat extrémně skladný kočárek, mohou zvolit druh, jemuž se v souvislosti s tvarem rukojetí říká golfové hole.

Tipy na to, jak vybrat kombinovaný kočárek:

| Video: Youtube

Lucie Bláhová připomněla, do jakých dalších kategorií se kočárky nejčastěji člení. Kromě golfových holí jsou to modulární (skládané) kočárky, sportovní kočárky a kočárky pro sourozence a dvojčata.

Dvojčátek ubývá

„Pro dvojčátka, popřípadě sourozence, dnes existují dokonce specializované prodejny, ale z hlediska globálu a dlouholeté praxe těchto speciálních kočárků spíše ubývá. Porodnost dvojčátek bohužel mírně klesá,“ dodala Bláhová.

Kupující by se dále měli zamyslet nad velikostí korbičky. Pokud ji například budou chtít používat až do doby, kdy bude miminku jeden rok, je vhodné zvolit dostatečně dlouho a prostornou. Lidé pak musí samozřejmě brát v potaz cenu kočárku a své finanční možnosti.

Vybavení na zimu

close Projekt Miminka a maminky. info Zdroj: Deník/Jan Lakomý zoom_in „Kvalitnímu kočárku by v první řadě neměly chybět veškeré náležitosti, jako jsou homologace, certifikace a normy. Abychom si byli jistí, že je kočárek opravdu bezpečný,“ dodala Lucie Bláhová.

Ta také poradila, jak kočárek nejlépe připravit na zimu. „Neměl by mu chybět zimní fusak, clona, která brání větru a silnému mrazu, a v neposlední řadě zimní rukavice, které jsou připevněny na vodítku kočárku,“ uzavřela.