VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Šnečí závody v sobotu přilákaly děti i dospělé

Veselí nad Lužnicí - V sobotu v domě dětí a mládeže závodili afričtí šneci. Nejrychlejší z nich zdolal metrovou dráhu za deset minut, ostatní si dali na čas a "běželi" až hodinu. O svých mazlíčcích vyprávěla návštěvníkům chovatelka Anna Sýkorová.

Obchvat Veselí nad Lužnicí uzavřela vážná nehoda

Veselí nad Lužnicí - Dopravní nehoda dvou vozidel má na kontě těžká zranění a uzavřený průjezd. 

Oceněný pár seznámila píseň O nás dvou

Veselí nad Lužnicí - Jejich pořady přinášejí lidem radost a pohodu. Město manžele Karla a Květuši Juráňovy v sobotu na 17. veselském plese ocenilo za jejich významné aktivity v oblasti hudby, ale i za skromnost, přátelské chování a nezištnou pomoc seniorům.

Klubu přinesl slávu kněz i Jana Maříková

Veselí nad Lužnicí - Představujeme malé sportovce.

Cenu města Veselí nad Lužnicí obdrží manželé Karel a Květuše Juráňovi

Veselí nad Lužnicí - Na 
17. veselský ples se mohou těšit manželé, kteří obdrží cenu města za své významné aktivity v oblasti hudby.

Krátké zprávy z okolí Táborska

Táborsko - Přečtěte si krátké zprávy z okolí Táborska, které se týkají například chýnovské fary.

Jak si s nachlazením poradíme i bez chemie

Veselí nad Lužnicí - Poradce v oblasti zdraví Radek Hrib doporučuje důslednou prevenci, věří v přirozenou sílu vody a nedá dopustit na otužování.

Vítěz voleb prohrál a jde do opozice

Veselí nad Lužnicí – Veselská radnice se otřásla v základech. Novým starostou nebude nikdo z vítězné ČSSD, ale podle dohody soupeřů lídr Ano 2011 Ladislav Sýkora.

Mladík utrpěl těžká zranění dolních končetin

Veselí nad Lužnicí – Krátce po šesté hodině ranní v pondělí došlo na třídě Čs. armády ve Veselí nad Lužnicí k závažné dopravní nehodě.

Veselští dobrovolní hasiči vznikli sloučením dvou sborů

Veselí nad Lužnicí – Historie Sboru dobrovolných hasičů ve Veselí nad Lužnicí je specifická tím, že sdružuje dva dříve samostatně existující sbory. Až do roku 1943 totiž existovala vedle sebe města Mezimostí nad Nežárkou a Veselí nad Lužnicí.

Studenti rok zkoumali půdu, dnešním dnem jejich práce na projektu končí

Veselí nad Lužnicí – Žáci čtvrtého ročníku ze Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí dostali loni na podzim úkol, a sice provést zhodnocení zemědělské půdy v okolí města. V těchto dnech jejich práce končí. Již nyní tedy vědí, že obsahuje méně humusu, než by bylo potřeba.

Borkovičtí slavili 660. výročí vzniku obce. Kropil je ale déšť

Borkovice - Již 660 let existují na mapě Čech Borkovice. Dnes tu žije 238 lidí, kteří pomohli k Čestnému uznání za výsadbu biokoridorů a Čestnému uznání za péči o lidovou architekturu. 

Plyn Veselští koupili přes aukci

Veselí nad Lužnicí – Po Táboře a Bechyni i Veselští uvažují o postupném zavedení užívání elektronických aukcí pro veřejné zakázky. Ale zatím pouze u těch, u nichž se to finančně  vyplatí.

Ve Veselí bojovali o titul betonový muž a žena

Veselí nad Lužnicí /OBRAZEM/ - V sobotu se dopoledne na hlavní pláži Vlkovské pískovny u Veselí nad Lužnicí sešla více než stovka amatérských sportovců a sportovkyň.

Traktoristé se přijeli do Dráchova pochlubit svými stroji

Dráchov - U rozestavěného dráchovského mostu se v sobotu konal třetí ročník zdejší traktoriády. Po výstavě strojů následovaly i závody. Nechyběly ani motorky. 

Podvratní rolníci zabránili stavbě školy

Vlkov /ZANIKLÉ ŠKOLY TÁBORSKA/ - Vlkovská škola stojí přímo ve středu obce a slouží potřebám úřadu. Nyní děti dojíždějí do Veselí nad Lužnicí.

Mezi školními písankami pašoval slepičí vajíčka

Hamr - Na školní léta v dnes již zaniklé škole zavzpomínali v seriálu o zaniklých školách Vojtěch Koloušek a Jan Kohout. 

Mezi školními písankami pašovali vajíčka

Hamr - Putování po bývalých obecních školách nás zavedlo do Hamru za někdejšími žáky Vojtěchem Kolouškem a Janem Kohoutem. 

Gratulovat ke stovce přišel i prapravnuk Matýsek

Veselí nad Lužnicí - Marie Roudná v těchto dnech oslavila životní jubileum, 100. narození. Do seniorského domu TEP, kde nyní žije, za ní přišla početná rodina. 

Celá škola hledala botu, co odnesl pes

Sviny /ZANIKLÉ ŠKOLY TÁBORSKA/ - Budova školy ve Svinech stále slouží dětem; nyní je v ní mateřinka. Starší školáci dojíždějí do Veselí nad Lužnicí.

Místo bourání chtějí mít z bývalé základky mateřinku

Veselí nad Lužnicí - Nevyužívaná budova bývalé obecné školy v Horusicích chátrá. Místní ji chtějí rekonstruovat, veselská radnice raději zbourat.

Pes si zaběhá na třech místech

Veselí nad Lužnicí - Nová vyhláška o veřejném pořádku začne ve Veselí nad Lužnicí platit už od července

Veselští by rádi povýšili. O občanky

Veselí nad Lužnicí - Veselí se chce vrátit na konec roku 2002, kdy měl úřad daleko více kompetencí

Učitele Eberleho zásoboval cigaretami

Zálší - Škola v Zálší fungovala od roku 1856. Posledních pět dětí si pro vysvědčení přišlo nedávno, v roce 2009

Ve Veselí budou fandit i fotbalové staré gardě

Veselí nad Lužnicí – Veselské slavnosti patří k tradičním akcím města. Nejen proto si organizátoři dávají záležet na výběru programu. Marcely Rybářové, vedoucí kulturního domu, jsme se v rozhovoru zeptali, nač se letos mohou návštěvníci těšit. Ani letos se však slavnosti neobejdou bez dopravního omezení. Řidiči se na drobné komplikace mají připravit zejména v centru města.

Jaká jsme dříve vařili jídla

Jižní Čechy - Opět je tu nový díl „nekonečného" seriálu jihočeských Deníků s názvem 70+.Dnes přichází na řadu vzpomínky na to, jaká se dřív vařila jídla. Na čem jste si nejvíce pochutnali? Pokud je vám více než 70 let a chcete se zapojit, ozvěte se do vaší redakce Deníku.

OBRAZEM: Zlukov se bavil dřevorubeckou show

Zlukov - Zlukovští v sobotu pořádat druhé slavnosti, při nichž se setkali nejen rodáci, ale také přátelé obce

Výročí tratě připomenou až v září

Veselí nad Lužnicí - Trať z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic v tichosti oslavila 140. narozeniny

U Horusic se srazil náklaďák s dodávkou

Veselí nad Lužnicí - Vyproštěním osob skončila srážka nákladního vozidla a dodávky u Horusického rybníka u Veselí nad Lužnicí

Kvůli hruškám běželi kluci až na hráz

Horusice - Současná budova bývalé školy se v Horusicích otevřela v roce 1897. Po osmdesáti letech se ale zavřela a od té doby pomalu chátrá

O popravě otce se dozvěděl z rozhlasu

Veselí nad Lužnicí/ V.I P.  -  Od smrti Josefa Prokeše uplynulo 70 let. Byl československým legionářem a bojoval na Transsibiřské magistrále

Polskému židovi tleskali lidé až v daleké newyorské opeře

Veselí nad Lužnicí - Ve čtvrtek uplynulo 70 let od úmrtí skladatele a sběratele lidových písní Karla Weise

Bourání školy občané odmítli

Horusice – Zbourat a znovu postavit, nebo se pustit do finančně náročné rekonstrukce. Takové varianty řešili s Horusickými veselští zastupitelé, když jednali o budoucnosti budovy bývalé školy.

Nájemníci by mohli patřit k radnici

Veselí nad Lužnicí - Společnost AMRA nabídla radnici ke koupi panelový dům s 26 byty na sídlišti U Zastávky

Za kouření kluky vytrestal násadou

Borkovice - Historie borkovické školy začala v roce 1896 a skončila po jednaosmdesáti letech. V obci je nyní šestnáct školáků

Na Talíři by mohli své zbraně rozbalit třeba veselští šermíři

Veselí nad Lužnicí - Rožmberská tvrz měla obrannou funkci. V budoucnu by mohla sloužit kulturním akcím

Cestující již mohou na vlak čekat na novém nástupišti

Veselí nad Lužnicí – První březnový den byl pro stavbu železničního koridoru ve Veselí nad Lužnicí ve znamení nepřetržité výluky v části kolejiště železniční stanice, která potrvá až do 30. června.

Jak jsme vyvolávali duchy

Táborsko - Opět je tu nový díl „nekonečného" seriálu jihočeských Deníků s názvem 70+. Budeme ještě vyprávět o době, kterou vaše vnoučata vnímají jako historii, ale vy, starší ročníky, tomu říkáte „náš život". Minule jste vzpomínali, jaké se hrály společenské hry. Dnes přichází na řadu vzpomínky vyvolávání duchů. Příště se vás zeptáme, jak jste prožívali československé sportovní úspěchy.

Fontáně na náměstí navrátí lesk

Veselí nad Lužnicí - Ve Veselí nad Lužnicí chtějí restaurovat sochu z Blatského sídliště

Kdo nezpíval, dostal smyčcem po hlavě

Drahov - Drahovské děti mohly místní školu navštěvovat do roku 1977. Před lety se do ní nastěhoval obecní úřad a knihovna

V country salonu si dnešní prezident objednal pstruha

Veselsko – Rok 2010 stál teprve na svém prahu, když se do Country saloonu U Sloupu otevřely dveře a v nich se objevil Miloš Zeman s dvoučelnným doprovodem. 

Klid si zajišťoval taháním za kotlety

Zlukov - Historie zlukovské školy se začala psát v roce 1903. Skončila v roce 1977. Dnes budova slouží mateřince a úřadu

Díra v plotě otevřela cestu k jahodám

Dráchov - Současná škola byla postavena v roce 1775. Nyní v jejích prostorách úřaduje starosta, hasiči a slouží i knihovně

Veselští šijí novou vyhlášku o pořádku

Veselí nad Lužnicí – Třiasedmdesátiletá Marie Pešková z Veselí nad Lužnicí venčí svou fenku yorkšírského teriéra ve městě každý den.

Ivě Novotné dveře do gymnastického světa pootevřela fotbalová branka

Veselí nad Lužnicí – Po cestě gymnastky Věry Čáslavské 
se v sedmi letech vydala sportovkyně Iva Novotná starší 
z Veselí nad Lužnicí. Za to, že se věnuje trénování dětí, ji sdružení Ženy pro město nominovalo na cenu města.

Ve Veselí si schválili vyrovnaný rozpočet

Veselí nad Lužnicí – Na straně příjmů i výdajů částka 89,9 milionu. Tak vypadá vyrovnaný rozpočet Veselí nad Lužnicí, na němž se shodli zastupitelé.

Gymnastka šla po stopách Věry Čáslavské

Veselí nad Lužnicí – Iva Novotná starší se sportovní gymnastikou začala koketovat již v sedmi letech. Oba její rodiče byli sportovci, a tak nadání zdědila i jejich dcera. Nyní se ve volném čase věnuje trénování dětí i mládeže.

Program 3G se rozšiřuje do Veselí. Pomáhá třem generacím

Veselí nad Lužnicí – Máte volný čas a chtěli byste se o něj podělit s ostatními? Máte různé zkušenosti, které byste mohli nabídnout dál?

Instalovali mobilní protipovodňové zábrany v ulicích. Zatím zkušebně

Veselí nad Lužnicí – Alešovo nábřeží, Hamerská ulice, Štěpnice či Sokolská ulice. To jsou části Veselí nad Lužnicí, které při povodních nejvíce ohrožují řeky Nežárka, Lužnice a Bechyňský potok, který se do jejich soutoku vlévá. Lidé z těchto ulic sílu vody naposledy poznali letos na začátku června.

Vinárna je prázdná. Veselští v ní zruší nájem

Veselí nad Lužnicí - Vinárna je prázdná. Veselští v ní zruší nájem

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT