Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBĚSLAV

Již v úterý soutěžte o vstupenky na Kubešovu Soběslav

Táborsko – Vážení čtenáři, fanoušci dechových kapel, Táborský deník a Český rozhlas České Budějovice pro vás má další ročník čtenářské soutěže, v níž prokazujete výborné znalosti dechovkové scény, a která je již pravidelnou součástí festivalu Kubešova Soběslav.

Nová letní zábava: wakeboarding na rybníku

Soběslav - Přes zatopenou pískovnu v kempu u Soběslavi se projedete na prkně. Nový vodní sport dorazil do Jihočeského kraje. 

Košičtí hasiči uhasí oheň a pak trénují na soutěžích

Košice /PŘEDSTAVUJEME SDH TÁBORSKA/ - Dlouhou historií se může pochlubit i košický sbor dobrovolných hasičů. V současné době má padesát členů, z toho dvanáct žen.

Kamery přiblíží hnízdění rorýsů

Soběslav - Soběslavské gymnázium získalo od ornitologické společnosti ocenění Rorýsí škola.

Na náboženství si chodila pro lentilky

Vlastiboř /Zaniklé školy Táborska/ - Nová škola byla ve Vlastiboři postavena v roce 1903. Sloužila 61 let. Dnes je opravená a v soukromém vlastnictví.

Pískovna potřetí chráněná

Lžín - Pískovna Lžín je už tři roky přechodně chráněnou plochou. Stala se totiž jedním z největších hnízdišť břehulí říčních v Jihočeském kraji. Kromě břehulí tu žije i řada dalších ohrožených druhů.

Krojovaný průvod zaplnil soběslavské náměstí

Soběslav – Už 85. narozeniny si v sobotu připomněla soběslavská obec baráčníků. Své výročí oslavili s celým městem.

Léto ve Vesnickém klubu zahájí Radůza

Chotěmice - Na statek Václava Koubka v Chotěmicích přijedou během léta Vladimír Mišík, Spirituál kvintet, Traband i Mig 21

Soběslavští baráčníci udržují zvyky už 85 let

Soběslav - Udržovat staročeské zvyky, obyčeje, pečovat o národní kroje, folklór či pořádat výstavy nebo se zapojovat do národopisných slavností a zájezdů. To je hlavním úkolem soběslavských baráčníků. Že své poslání plní již dlouhé roky, dokazuje letošní výročí. Připomenou si již 85 let od doby, kdy obec baráčníků v Soběslavi vznikla.

Kontejnery dělí obyvatele Čerazi

Čeraz - Proti kontejnerům na návsi v Čerazi podepsala část místních petici

Návštěvníky na expozici vítali chlebem a solí

Soběslav - Historické fotografie, tradiční jídlo a kroje. Tak vypadala úterní vernisáž v soběslavské knihovně k 85. výročí založení obce baráčníků v Soběslavi. Každého návštěvníka, který si přišel začínající výstavu prohlédnout, uvítali u vstupu tradičně – chlebem a solí. Ochutnal i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek 

Lahvička drží Dráchov v napětí

Dráchov - Vydala socha Jana Husa sto let starý vzkaz? Na odpověď čeká i stavba mostu přes řeku

V zajetí se Jan Coufal odnaučil jíst brambory

Skalice/ 1. světová válka – Pomník padlým je dominantou skalické návsi
a nese jména třiadvaceti mužů, kteří se nedožili setkání se svými rodinami. Další mladíci z vesnice měli víc štěstí: světovou válku přežili a jejich vzpomínky žijí v potomcích. Vyprávění Jana Coufala pozorně naslouchaly jeho dcery, Božena Bělohlavová (1928) a Jarmila Vančatová (1933). Jejich otec i strýc Josef se z bojů v Rumunsku vrátili do rodné Skalice.

Dráchovští hasiči zachraňovali loni obec při povodních

Dráchov/ Představujeme SDH/ - Ani v Dráchově nechybí sbor dobrovolných hasičů. V současné době má celkem sedmdesátku dospělých členů a jejich starostou je Jiří Havlíček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení