VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BECHYNĚ

Vánoční advent na zámku v Bechyni za dob Petra Voka

Bechyně - V neděli se zámek v Bechyni vrátil do dob Petra Voka, lidé zde mohli vidět dobová řemesla, inscenace a vyzkoušet si různé tehdější zvyky.

Měsíční jezdec zamíří z Boletic do Bechyně

Jižní Čechy - Týdenního cvičení brigády rychlého nasazení se zúčastní i Vojenská policie z Tábora, raketový pluk ze Strankonic či ženisté z Bechyně.

V Bechyni už budou střihat pásku a stěhovat seniory

Bechyně - Občanům Bechyně se již otevřel pohled na nový dům pro seniory. Stěhovat se do něj budou hned po Novém roce. 

Eurorebus umějí nejlépe v republice bechyňští školáci

Bechyně - Základní škola ve Školní ulici již podruhé za sebou ve své kategorii vyhrála celonárodní zeměpisnou soutěž Eurorebus. V úterý děti převzaly putovní pohár.  

Bechyně má po 16 letech nového starostu: Pavla Houdka

Bechyně -  Bechyně byla do pondělního večera posledním městem, které ještě nemělo po volbách. Stihla to na poslední chvíli, neboť pondělí bylo ze zákona posledním dnem, kdy se zastupitelé museli sejít. 

Bechyňský starosta se stal personou non grata

Bechyně - Bechyňským vyjednávacím týmům se nedaří sestavit většinová vláda, neboť na jedno místo starosty je příliš mnoho zájemců. 

Václav Vomáčka přeskočil 13 míst. Lidé na něj nezapomněli

Bechyně - Vyjednavačem v Bechyni je dosavadní starosta Jaroslav Matějka. O jeho těsném vítězství rozhodl jen počet získaných hlasů.  Mandátů získaly tři strany shodně. 

Místo jatek keramika? Ukáže se ve středu

Bechyně – Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni stále neví, jak to s ním dopadne. Krajští politici chtějí sbírku do Českých Budějovic, Bechyňští nechat ji doma. A k řešení nabízejí svoje bývalá jatka, kam by se muzeum mohlo nově nastěhovat.

Bechyně má na kontě další vraždu. Zemřela mladá žena

Bechyně - Jihočeští kriminalisté vyšetřují vraždu, jejímiž aktéry má být zhruba třicetiletá žena a teprve patnáctiletý hoch. 

Bechyňští dobrovolní hasiči letos fungují již 140 let

Bechyně – Sbor dobrovolných hasičů v Bechyni má dlouhou historii, která sahá až do roku 1874. Na tehdejší výzvu purkmistra k založení sboru se přihlásilo devětatřicet občanů, od té doby sbor funguje bez větších časových prodlev.

Škola odkazuje na vynálezce

Bechyně – Od včerejšího dne nese bechyňská Základní škola Libušina oficiálně jméno vynálezce Františka Křižíka. K příležitosti přejmenování se uskutečnila slavnost, na níž se sešli bývalí kantoři se zástupci města a pozvání přijala i Křižíkova pravnučka Helena Schmausová Shoonerová.

Na pohanské hroby vede nová stezka

Rataje - V Ratajích vznikla nová naučná stezka věnovaná archeologii a Janu Karlu Hrašemu.

V Bechyni mohou lidé vložit důvěru do nového sdružení Občané pro Bechyni

Bechyně – Kromě stálic jako jsou sociální demokraté nebo lidovci, budou moci Bechyňští vložit důvěru do rukou nového nezávislého sdružení Občané pro Bechyni. Za ním stojí jednapadesátiletý technik Pavel Houdek, kterého by voliči našli před čtyřmi lety na kandidátce ČSSD.

Životní pouť chce velkokníže Karel E. Paar uzavřít tam, kde ji začal: v Bechyni

Bechyně - Rozvážení pošty z předků Karla Eduarda Paara (80) na začátku 16. století udělalo mocný rod, jehož kořeny sahají až do století dvanáctého.

Za čtení si vylovili „lahváče“

Bechyně - V neděli 10. srpna se na bechyňském náměstí četl Bohumil Hrabal jako pocta ke stému výročí narození tohoto známého spisovatele. Stručným životopisem autora, miskou mléka pro potulné kočky a vychlazeným nealkoholickým pivem městská knihovna zahájila ve 21 hodin veřejné čtení z knihy Hovory lidí.

V keramičce si musí poradit i s jednorázovými formami na umělecká díla

Bechyně – Modeláře bechyňské keramičky letos čeká náročný zatěžkávací test. Místo obyčejných modelových forem pro sanitární keramiku Jika, která se zde vyrábí, si musí poradit s vytvořením unikátních jednorázových forem pro umělecké keramické objekty.

Porcelánové obrazy přilákaly do Bechyně i velkopřevora

Bechyně - Výstava v Městském muzeu v Bechyni představuje práce akademické sochařky a keramičky Heleny Schmaus - Shoonerové. 

Výstavu ozdobí emeritní rytíř

Bechyně – Přátelství Heleny Schmaus Shoonerové a Anny Bosákové trvá už šedesát let.

Každý výrobek má vlastní formu. Ta vydrží 110 lití

Bechyně - Bechyňský keramický závod Laufen poprvé v historii otevřel dveře veřejnosti. Během dvou dní ho navštívila více jak tisícovka lidí.

Černýšovický zastupitel děsí svoje sousedy potkany

Černýšovice - Sousedské vztahy v malé obci narušuje jeden ze čtyř zastupitelů. Místostarosta ale raději volí cestu mírných domluv. 

Dobrovolní hasiči z Dobronic bojují nejen na soutěžích

Dobronice u Bechyně - Představuje sboru dobrovolných hasičů na Táborsku. Působí téměř v každé obci, kde se starají i o kulturní život. Napište nám, pokut takový u vás také působí. 

Blázniví rafťáci brázdili v Bechyni Lužnici

Bechyně - Kanoisté připravili již 14. ročník sportovně recesního závodu čtyřčlenných posádek na raftech. Nikdo se neutopil.  

Další ročník Divadla v trávě je minulostí

Bechyně - Až po sobotní půlnoci skončila v klášterní zahradě 22. přehlídka divadelních souborů, které přivezly pohádky pro děti i hry pro dospělé. 

Jihočeská galerie bere Bechyni keramiku

Bechyně - Muzeu keramiky si hledá nové prostory.

Bechyňská Tráva nabízí Malého prince i Petra Voka

Bechyně – Celostátní přehlídka souborů Divadlo v trávě 
v bechyňské Klášterní zahradě je letos o den kratší. Uskuteční se v sobotu od 9.20 hodin.

Dětské golfové tour kralovali hráči Vojtěch Pecka a Zuzana Cihlová

Sudoměřice u Bechyně - Hřiště v Sudoměřicích se zaplnilo mladými hráči, kteří sbírali poslední body pro co nejlepší umístění v celé tour

Agresivní muž nastříkal pepřový sprej
do obličeje řidiče i desetileté dívky

Bechyně – Na nedělní cestu autobusem nezapomene desetiletá dívenka ani jeho řidič. Oba totiž skončili po útoku agresora s pepřovým sprejem v očích.

Tichý chlapík s dýmkou si získal úctu starých bardů

Bechyně / V.I.P. - Přesně dnes uplyne 107 let od narození umělce Rudolfa Krajce. Zemřel v sedmadvaceti

Přijďte fandit, Bechyní poběží štafeta až do Itálie

Bechyně – Štafetový běh z Prahy do italského města Orvieto, se zastaví i v Bechyni před radnicí. Letos se koná osmý ročník a ve městě nad Lužnicí má třetí zastávku.

Mladíka, který si chtěl sáhnout na život, vypátrala policie včas

Bechyně – Třiadvacetiletého mladíka z Bechyně, který si chtěl podle všeho sáhnout na svůj život, se podařilo zachránit. Jak uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek, už v úterý se na jeho bechyňské kolegy obrátil místní občan s naléhavou prosbou.

Voda přišla rychleji, než čekali

Bechyně/ ROK PO POVODNI – Pokud bychom se vrátili o rok zpátky na den přesně do bechyňského Zářečí, naskytl by se nám pohled na místní obyvatele, jak odklízejí škody po rozbouřené Lužnici. Dostat bahno z jejich obývacích pokojů a kuchyní jim pomáhali dobrovolní hasiči. Ti se pokoušeli brát situaci s nadhledem.

U Bechyně kdosi otrávil celou rodinu orla mořského

Bechyně - U Vyhnanic našli záchranáři ptáky otrávené furadanem, což je velmi silný jed, který nedává šanci na přežití. Jako návnada posloužila vepřová noha napuštěná jedem. 

Vsadili 
na panování Rožmberků

Bechyně/ Soběslav - Muzea v Bechyni i Soběslavi otevřela nové expozice. Přiblíží dějiny i významné osobnosti

Bechyňští zvažují další muzeum

Bechyně - Bechyňská obřadní síň by mohla sloužit také jako muzeum kamnáře – hrnčíře

S ocelářským magnátem procestoval svět

Rataje – Dvaadevadesátiletý Lubomír Krystlík z Ratajů měl slušně našlápnuto na uměleckou kariéru. Dřívější doba mu ale v rozvoji nepřála. Ani tak nelitoval. Poznal se se známým magnátem Vladimírem Stehlíkem a dodnes se vzdělává v medicíně.

Zkušený kantor snadno odhalí každý tahák

Bechyně - Bechyňská Základní škola ve Školní ulici slaví padesát let od založení. Sešli se v ní učitelé, kteří se ve vzpomínkách vrátili do minulosti

Napsal nám Kryštůfek, který se díky vám zotavuje na Slovensku

Táborsko – Již od minulého roku, kdy jsme zveřejnili příběh malého Kryštůfka z Bechyně, rodině finančně pomáháte. A díky tomu se dnes chlapec, jenž se narodil s mozkovou obrnou, může rehabilitovat v centru Adeli v Piešťanech na Slovensku.

Bechyňská umělecká škola odtajnila Fenomén B

Bechyně - Místní uměleckoprůmyslová škola slaví 130 let od svého založení. Svolává všechny absolventy, vystavuje stěžejní umělce.

Obrazem: v Bechyni vyháněli zlo z ulic města

Bechyně - Středečnímu upálení čarodějnic předcházel v lézeňském měste průvod a volba nejkrásnější čarodějnice nebo čaroděje.  

Když v lázních Kalwar objeví nanopír

Bechyně - Ivana B. Englmaierová z Bechyně napsala knihu Srdcový erb, magickou a dobrodružnou detektivku pro děti

Skladatel a mlynář Karel Kazimour si nejvíce pochutnal na buchtách a hrnku kafe

Radětice - Dnes uplyne 125 let od narození mlynáře, hudebního skladatele a muzikanta z Radětic Karla Kazimoura. Zemřel jako politický vězeň

Bohatství z mohyl prodali levně židům

Rataje - Dnes uplyne přesně 174 let od doby, kdy se v Ratajích narodil J. K. Hraše, archeolog a objevitel pohanských hrobů

Pro muzeum shánějí 7,5 milionu

Bechyně - S rekonstrukcí budovy Hasičského muzea v Bechyni má pomoci finanční sbírka

Sto let, sto fotografií a stovky padlých vojáků

Bechyně - Žáci deváté třídy z bechyňské Základní školy Libušina fotografovali pomníky a pomníčky věnované padlým v první světové válce.

Siamská dvojčata ze Skrýchova si okolo prstu omotala celý svět

Skrýchov u Opařany - V neděli uplyne přesně dvaadevadesát let od doby, kdy v americkém Chicagu zemřely Josefa a Rosálie Blažkovy. Bylo jim čtyřiačtyřicet

Z PET lahví školáci vyráběli vlajky a dekorace

Bechyně - Škola v bechyňské Libušině ulici přivítala v rámci evropského programu Comenius školáky z Německa, Francie, Španělska a Polska

Na Lužnici v Bechyni mohou vyjet vodáci. Už je odemčená

Bechyně – Ahoooj, tradiční vodácký pozdrav se už brzy začně rozléhat bechyňským údolím. V pátek odpoledne čtyři odvážlivci řeku Lužnici odemkli a otevřeli tím letošní vodáckou sezónu.

Bechyňští svůj biograf zachrání

Bechyně - Městské kino do kulturního domu stěhovat nebudou. Dočká se i potřebné digitalizace.

Bechyňští připravují novou expozici muzea. Přiblíží voraře i Františka Křižíka

Bechyně - K poslednímu květnu otevřou Bechyňští novou stálou expozici v městském muzeu. Instituce začne opět plnohodnotně fungovat.

Kabelka pověšená na nákupním vozíku přilákala zloděje

Bechyně - Starší žena přišla v bechyňském supermarketu o peněženku. Škodu odhadla na 4 500 korun

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT